eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Od 20 lat promują turystykę. "Wzór skutecznej współpracy" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 4926

Kurpiowska Organizacja Turystyczna i Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza obchodziły swoje 20-lecie. Uroczysta gala odbyła się w Ostrołęce.

"Dokąd zmierzasz turystyko, czyli jak wykorzystać sztuczną inteligencję w służbie turystyki i promocji marki Mazowsza" - takie było hasło towarzyszące gali i konferencji z okazji 20-lecia organizacji turystycznych działających w naszym regionie.

Uczestniczyli w niej samorządowcy, przedstawiciele branży turystycznej oraz lokalnych organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji atrakcji kulturowych, przyrodniczych i turystycznych subregionu ostrołęckiego.

- Od dwóch dekad Kurpiowska Organizacja Turystyczna promuje wyjątkowe dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i historyczne naszej ziemi - mówił prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski. - Powstała w 2004 roku jako jedna z pierwszych organizacji turystycznych na Mazowszu i stała się wzorem skutecznej współpracy między samorządami, stowarzyszeniami i przedsiębiorcami z branży turystycznej.

Organizacja ma spore zasługi. - Tworzenie szlaków tematycznych, organizacja rajdów rowerowych czy spływów kajakowych - wymieniał prezydent Niewiadomski. "Dzięki wam nasz region jest coraz bardziej postrzegany nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami" - dodał prezydent.

Przedstawiciele branży turystycznej dyskutowali też podczas konferencji o nowoczesnych narzędziach w promocji turystyki, w tym wykorzystanie sztucznej inteligencji. Gala była też okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań za wiele lat owocnej współpracy dla promowania regionu. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
~Ostrołęczanin, 13:42 13-06-2025,   -
Jakiś czas temu kupiłem w księgarni "Przewodnik Turystyczny Polski" wydawnictwa Pruszyński i Sp. Nie było w nim hasła "Ostrołęka". Wniosek: Ostrołęka nie istnieje na mapie turystycznej Polski! Gratuluje organizatorom dobrego samopoczucia.  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×