eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Od poniedziałku nowe obostrzenia. Szkoły w regionie przechodzą w tryb nauki hybrydowej

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5389

Od najbliższego poniedziałku uczniowie klas I – III w Ostrołęce, powiecie ostrołęckim oraz w całym województwie mazowieckim przechodzą w tryb nauki hybrydowej. To jeden z elementów nowych obostrzeń, które wprowadzono w związku z trzecią falą koronawirusa.

O wprowadzeniu od najbliższego poniedziałku dodatkowych obostrzeń w dwóch kolejnych województwach poinformował dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Obostrzenia obowiązywały będą w województwach mazowieckim i lubuskim. Utrzymano także obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim.

Jak poinformował minister Niedzielski, od poniedziałku, 15 marca, uczniowie klas I – III szkół podstawowych przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. Organizacja systemu pracy każdej ze szkół zależeć będzie od dyrektorów poszczególnych placówek. W województwie warmińsko-mazurskim, gdzie na przygotowanie się do nauczania hybrydowego szkoły miały czas od 5 marca, model ten wygląda tak, że w jednym tygodniu część uczniów ma zajęcia stacjonarne a część uczy się zdalnie. Po tygodniu następuje zmiana – ci, którzy uczyli się zdalnie wracają do szkół a uczniowie mający zajęcia w szkole od nowego tygodnia zaczynają naukę zdalną.

Z informacji ministra Niedzielskiego wynika, że taki tryb nauki hybrydowej obowiązywał będzie co najmniej do 28 marca.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×