zdjecie 762
zdjecie 762
2018-08-16T13:21:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Oddział okulistyczny w Ostrołęce? Szpital jest gotowy!

REKLAMA
REKLAMA
0
0
4

Dyrektor ostrołęckiego szpitala Paweł Natkowski deklaruje: oddział okulistyczny, który jest tak potrzebny w naszym regionie, jesteśmy w stanie uruchomić z dnia na dzień. Potrzebne jest jednak finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, o co nie jest łatwo.

Natkowski był dziś  gościem dnia w Radiu Nadzieja. W rozmowie z ks. Marcinem Sobiechem opisał on obecną sytuację Ostrołęki, jeżeli chodzi o oddział okulistyczny. Pacjenci nie mają obecnie możliwości leczenia operacyjnego w naszym mieście, często muszą udawać się aż do Przasnysza, gdzie czekają w długich kolejkach. Czy ostrołęcki szpital jest gotowy na okulistykę?

- Jako szpital jesteśmy na to przygotowani, bo jesteśmy przygotowani ambulatoryjnie. Nie mamy kontraktu na zabiegi typowo operacyjne, jak choćby operacja zaćmy. Wynika to z tego, że szpital w Ostrołęce nie prowadził stricte oddziału okulistycznego. Wszystkie konkursy, które są ogłaszane przez NFZ preferują szpitale, w których taki oddział jest lub był uruchomiony na przestrzeni ostatniego roku - wyjaśniał Paweł Natkowski.

Jak dodał, szpital w Ostrołęce starał się ostatnio o refundację zabiegów okulistycznych, lecz bez powodzenia.

- Byliśmy w trakcie rozstrzygania konkursu na 3-miesięczną refundację zabiegów, lecz NFZ wybrał szpital w Przasnyszu, który mógł w swojej specyfikacji wpisać ciągłość tych zabiegów, my takiej ciągłości nie mieliśmy i tylko dlatego nasza oferta była gorsza. Odwołaliśmy się od tej decyzji, nie zostało to pozytywnie rozpatrzone. Ja jestem w kontakcie z NFZ i poruszam problem związany z okulistyką i z tym, że mieszkańcy miasta i powiatu nie mają możliwości dostania się do tych kolejek, które są w Przasnyszu. Tam obecnie okres oczekiwania jest na 3,5 roku i nawet uruchomienie doddatkowego kontraktu dla Przasnysza nic nie zmieni dla tego subregionu - dodał dyrektor szpitala w Ostrołęce.

Czy jest szansa na to, że oddział okulistyczny pojawi się w Ostrołęce? Tak, potrzeba jednak finansowania z NFZ.

- Deklarujemy chęć podjęcia współpracy w zakresie okulistyki. Oddział jest zarejestrowany, jeżeli zostanie uruchomione finansowanie NFZ, jesteśmy w stanie uruchomić oddział okulistyki z dnia na dzień - kończy dyrektor Natkowski.

Całą rozmowę z Pawłem Natkowskim możecie wysłuchać tutaj.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×