zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-02-16T16:43:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Odprawa roczna ostrołęckiej policji. Mniej przestępstw i wypadków

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Mniej przestępstw, mniej wypadków drogowych i ich ofiar - to główne spostrzeżenia płynące z odprawy rocznej podsumowującej wyniki pracy ostrołęckich funkcjonariuszy, która odbyła się dziś w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Na wstępie komendant Mirosław Olszewski nagrodził policjantów z ostrołęckiego wydziału patrolowego tj. st. sierż. Ariela Mrozka oraz sierż. Łukasza Miłka, którzy w styczniu tego roku uratowali mężczyznę, który wpadł do rzeki i nie mógł o własnych siłach się z niej wydostać.

Po wręczeniu stosowanych rozkazów personalnych Komendant Miejski Policji w Ostrołęce, oraz jego zastępcy nadkom. Andrzej Rydzewski oraz mł. insp. Andrzej Siurnicki przedstawili stan bezpieczeństwa na terenie naszego miasta i powiatu w 2020 roku oraz efekty pracy ostrołęckich policjantów zarówno w pionie kryminalnym, jak i prewencji. Omówiono też m.in. działania prewencyjne oraz kampanie społeczne.

W minionym roku zanotowano  mniej przestępstw, wyższą wykrywalność,  a także mniej wypadków drogowych, w tym co bardzo ważne pomimo coraz większego natężenia ruchu na naszych drogach  zmniejszyła się ilość wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz liczba osób rannych.  To efekt prowadzonych przez ostrołęckich funkcjonariuszy cyklicznych działań, m.in. trzeźwość, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - skierowanych zarówno do kierujących, jak i pieszych

- informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Komendanci ostrołęckiej policji zgodnie podkreślili, że uzyskanie dobrych wyników, które plasują ostrołęcką komendę w czołówce garnizonu mazowieckiego było możliwe dzięki, m.in. zaangażowaniu społecznemu i dobrej współpracy z samorządem lokalnym, wymiarem sprawiedliwości oraz instytucjami, które pełnią ważną rolę w zakresie pomocy osobom potrzebującym.

Podczas swojego wystąpienia Komendant Miejskie Policji w Ostrołęce podziękował samorządom naszego miasta i powiatu za okazane wsparcie podczas zakupów radiowozów, jak i działań profilaktycznych. - Niech dowodem na konieczność wymiany taboru samochodowego ostrołęckiej komendy będzie fakt, że w 2020 roku pojazdy ostrołęckiej jednostki pokonały na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców dystans ponad 2,2 mln km - dodaje podkom. Żerański.

Na zakończenie odprawy komendant ostrołęckich policjantów podziękował kadrze kierowniczej, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za wysiłek i trud wkładany w codzienną służbę. Z uwagi na trwającą pandemię, liczba osób biorących udział w odprawie była ograniczona.

REKLAMA
zdjecie 1325
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×