2013-01-15T14:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Odprawa roczna WKU: "Komenda jest jedną z przodujących, jeżeli chodzi o województwo Mazowieckie" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

We wtorek, 15 stycznia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień odbyło się roczne podsumowania działań. Podczas spotkania omówiono także plany i zadania na przyszły rok. Na zakończenie, wręczono odznaczenia i mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

Ostrołęckie WKU w ciągu ostatnich dwóch lat pomogło znaleźć zatrudnienie prawie 100 osób, które trafiły do zawodowej służby wojskowej. Kilkaset osób zostało przyjętych do Narodowych Sił Rezerwy. W tym samym okresie prawie 100 osób odbyło służbę przygotowawczą.

WKU realizuje także wiele projektów promocyjnych. W minionym roku uczestniczyło w wielu festynach i dożynkach gminnych, brało udział w akcjach charytatywnych, współorganizowało piknik militarny w Różanie czy brało udział w I Rajdzie Żołnierza Organizowanym przez ZSZ 2.

- Chciałbym powiedzieć, że nasza Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce, zarówno w oczach mojego przełożonego jak i moich, należy do grona przodujących jeżeli chodzi o województwo Mazowieckie. Oceniam, że WKU w Ostrołęce zrealizowała w minionym roku wszytskie powierzone jej zadania. - mówił podczas odprawy ppłk Kazimierz Mączka - Zastępca Szefa WSzW w Warszawie.

Do największych zadań planowanych na najbliższy rok, można zaliczyć między innymi: koncerty zespołu reprezentacyjnego WP oraz duży festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany wspólnie z zaprzyjaźnionymi jednostkami wojskowymi. Oczywiście komenda nadal będzie realizować zadania związane z rekrutacją oraz uzupełnianiem stanu osobowego jednostek wojskowych.

Na zakończenie spotkania odbyło się wręczenie odznaczeń i mianowań na wyższe stopnie.

Lista odznaczonych i awansowanych

Gwiazda Iraku - plut. rez. Mirosław Pajka;

Na stopień kapitana awansował Stanisław Mateuszewicz;
Na stopień porucznika awansował - ks. Adam Tomaszewski;
Na stopień plutonowego awansował - Kazimierz Morka;

Odznaczenie za zasługi dla związku kombatantów odznaczono: Krzysztofa Parzychowskiego, Dariusza Zdrojewskiego, Sławomira Kośnicę.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń