eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Odśnieżanie auta to obowiązek kierowcy

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

W związku z kolejnymi opadami śniegu ostrołęccy policjanci przypominają o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów przed jazdą. Pojazd musi być utrzymany w taki sposób, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

Niemal każdej zimy obserwując drogi możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina, że odśnieżenie  auta to ich obowiązek. Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym kierowcom. Warstwa lodu na szybach ogranicza naszą widoczność,  natomiast spadający śnieg w wyniku poruszania się pojazdu z kolei utrudnia jazdę kierowcom jadącym za nami.

Poruszając się autem, kierowca zawsze musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia.  Bądźmy odpowiedziani za nas i za innych użytkowników dróg i poświęćmy te kilka minut na dokładne odśnieżenie naszych samochodów.

Poza tym, że jazda nieodśnieżonym autem zagraża naszemu bezpieczeństwu, to jest również wykroczeniem, za które możemy otrzymać mandat karny w wysokości do 500 złotych.

Dla tych, którzy podczas jazdy będą ,,gubić” śnieg po drodze, lub kierować pojazdami, w których widoczność z powodu zamarzniętych szyb będzie ograniczona policjanci nie przewidują taryfy ulgowej.

Jednak na uniknięcie mandatu sposób jest prosty - wystarczy przestrzegać obowiązujących przepisów, a tym samych szanować innych na drodze pamiętając zarazem, że na drodze nie jesteśmy sami. Nie zapomnijmy również dbać o czytelność tablic rejestracyjnych oraz reflektorów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×