2017-10-08T10:45:17+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

OFF 2017: Wernisaż wystawy Napo Images z fortepianowym koncertem na dwie ręce i... palec [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Daniel Ejsymont
REKLAMA
0
1
0

W ramach tegorocznej edycji Ostrołęckiego Festiwalu Fotograficznego w Galerii Ostrołęka zobaczyć można wystawę Napo Images. Wernisażowi wystawy towarzyszył szybki kurs gry na fortepianie i koncert na dwie ręce i palec w wykonaniu dwóch autorów prac.

Zaprezentowana w ramach IX edycji OFF-u wystawa Napo przygotowana została przez Agencję Napo Images istniejącej od 2008 roku. Agencję tworzą najważniejsi twórcy polskiej fotografii prasowej i dokumentalnej: Filip Ćwik, Piotr Małecki, Adam Lach, Maciej Jeziorek, Ewa Meissner i Karolina Jonderko.

Fotografowie Napo Images to wielokrotnie nagradzani autorzy, których połączyła pasja do rozwijania i promowania szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. Skupiają się na realizacji projektów długoterminowych, dotykających tematów ważnych społecznie, kulturowo czy politycznie. Wzajemna inspiracja i wykraczanie poza klasyczne definicje dokumentu i reportażu owocują licznymi publikacjami w prasie, wystawami fotograficznymi w międzynarodowych galeriach, docenianymi przez odbiorców i krytykę publikacjami książkowymi oraz nagrodami na światowych konkursach fotograficznych.

Zaprezentowana w Ostrołęce wystawa Napo to fragmenty różnych projektów zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji, nagradzanych w licznych, prestiżowych konkursach w kraju oraz za granicą. Jednym z elementów wystawy są fotografie z projektu „Żałoba narodowa” wykonane przez Filipa Ćwika w 2010 po katastrofie rządowego tupolewa pod Smoleńskiem. Autor otrzymał za nie został prestiżową nagrodę World Press Photo.

W oficjalnym otwarciu wystawy udział wzięło dwóch autorów prac składających się na ekspozycję – Piotr Małecki oraz Filip Ćwik. Nieoczekiwanie wernisaż przerodził się w ekspresowy kurs gry na fortepianie z finałowym koncertem na dwie ręce i palec w wykonaniu obu znakomitych fotografów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1