zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2020-08-28T10:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Chciał popełnić samobójstwo. Dyżurny ostrołęckiej policji, Łukasz Trojanowski uratował ludzkie życie

REKLAMA
asp. szt. Łukasz Trojanowskiasp. szt. Łukasz Trojanowski
REKLAMA
2
0
4

Ten dzień oficer dyżurny ostrołęckiej komendy, asp. szt. Łukasz Trojanowski zapamięta na długo. Dzięki opanowaniu i empatii uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na życie. Policjant przez kilkadziesiąt minut rozmawiał z załamanym mężczyzną. Namowy i rady funkcjonariusza spowodowały, że potrzebujący pomocy mężczyzna zdradził, gdzie przebywa, co pozwoliło na miejsce wysłać policjantów i lekarzy.

Oficer dyżurny policji oraz jego zastępca, to bez wątpienia jedne z najważniejszych osób w policyjnych strukturach. Często nazywani są komendantami „po godzinach”. Funkcjonariusz, który został wybrany do pełnienia tej funkcji powinien charakteryzować się przede wszystkim opanowaniem oraz zdolnością w analizowaniu otrzymywanych informacji. Odbierając telefon alarmowy nie tylko słucha, ale również zadaje pytania, a w ekstremalnych sytuacjach podnosi potrzebujących na duchu.

O tym jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach tych funkcjonariuszy przekonał się wczoraj oficer dyżurny Policji w Ostrołęce - asp. szt. Łukasz Trojanowski. Pełniąc służbę na stanowisku kierowania otrzymał informację, że ostrołęczanin chcę targnąć się na życie. W takich sytuacjach najważniejszym etapem jest rozmowa. To często od jej przebiegu zależy to jak zakończy się interwencja. Rozmówca na początku nie chciał podjąć dialogu z funkcjonariuszem. Jednak wyniku umiejętnie przeprowadzonej rozmowy przez dyżurnego, który wykazał się ogromną empatią oraz zrozumieniem, funkcjonariusz wzbudził u mężczyzny zaufanie na tyle, aby ten zaczął z nim rozmawiać.
informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Mundurowy podczas dialogu starał się 51-latka uspokoić, ale równocześnie zebrać jak najwięcej informacji, gdzie desperat się znajduje. Dopiero po kilkudziesięciu minutach mężczyzna powiedział, gdzie przebywa. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów oraz służby ratunkowe, które zabrały mężczyznę do szpitala.

Dzięki wzorowej postawie policjanta udało się zapobiec tragedii. Jest to kolejny dobry przykład kiedy policjanci sumiennie wypełniają rotę ślubowania ratując ludzkie życie.
REKLAMA
zdjecie 2017
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×