Czerwcowy dzwonek zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickieiwcza w Ostrołęce piątek, 26 czerwca, był dniem pełnym emocji, wzruszeń i zasłużonej dumy. Po dziesięciu miesiącach intensywnej nauki, przyszedł czas na oficjalne podsumowanie pracy i rozpoczęcie upragnionych wakacji.
Uroczyste apele zorganizowane w murach „Trójki” zgromadziły dyrekcję, grono pedagogiczne, dumnych rodziców oraz przede wszystkim – bohaterów tego dnia, czyli uczniów.
Podczas oficjalnej części dyrektor szkoły podziękował nauczycielom za ich zaangażowanie i trud włożony w edukację oraz wychowanie młodzieży. Ciepłe słowa skierowano również do rodziców, których wsparcie było nieocenione przez cały rok.
Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie nagród, dyplomów oraz listów gratulacyjnych dla tych uczniów, którzy ciężką pracą wywalczyli najwyższe średnie ocen i wzorowe zachowanie.
Dla klas ósmych ten dzień miał szczególny charakter. Kończąc szkołę podstawową, oficjalnie zamknęli pewien ważny rozdział swojego życia.
Wyjątkowo piękne i motywujące słowa skierował do opuszczających mury szkoły uczniów Dyrektor SP 3 - Marek Wółkowski, przekazując im życzenia na nową drogę edukacyjnej tożsamości:
– Życzę Wam, aby Wasze marzenia zostały spełnione, abyście dostali się do wybranych szkół i ukończyli szkoły, jakie sobie zamarzyliście, abyście lecieli wysoko w kierunku swoich marzeń – mówił dyrektor placówki.
Podczas uroczystości odbyło się także tradycyjne przekazanie sztandaru szkoły młodszym rocznikom. Teraz przed całą społecznością SP nr 3 w Ostrołęce ponad dwa miesiące beztroski, ładowania baterii i zbierania sił na kolejne wyzwania, które przyniesie wrzesień.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy słonecznych, pełnych przygód i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!


fot. eOstroleka.pl



![Zakończenie roku szkolnego w SP nr 1 w Ostrołęce. Z wyjątkowym akcentem [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/img_4349.jpg)
1
8