eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Ogień w Dylewie! Pożar sadzy w kominie spowodował straty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3461
fot. OSP Dylewofot. OSP Dylewo
REKLAMA
zdjecie 3461
Posłuchaj

Wczoraj w miejscowości Dylewo doszło do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych. Przyczyną zdarzenia było zapalenie się sadzy nagromadzonej w przewodzie kominowym. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak ogień spowodował straty materialne.

Pożar został szybko zauważony, a na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną. Strażacy podjęli skuteczną interwencję, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia. Dzięki sprawnej akcji udało się uniknąć tragedii, ale przypomina to o poważnym zagrożeniu, jakie niosą ze sobą pożary kominowe.

Tego rodzaju zdarzenia są niestety bardzo częste w okresie grzewczym. Nagromadzona sadza może się zapalić na skutek wysokiej temperatury, co prowadzi do gwałtownego rozprzestrzenienia się ognia. Strażacy apelują do mieszkańców o regularne czyszczenie przewodów kominowych oraz kontrolowanie stanu technicznego instalacji grzewczych.

Pożar w Dylewie to kolejny dowód na to, jak ważna jest profilaktyka. Odpowiednia konserwacja przewodów kominowych może zapobiec tragediom i uratować życie oraz dobytek. Straż pożarna przypomina, że obowiązkiem każdego właściciela budynku jest regularne przeglądanie i czyszczenie kominów, co powinno być wykonywane przynajmniej raz na kilka miesięcy.

Na szczęście w Dylewie obyło się bez ofiar, ale zdarzenie to jest przestrogą dla wszystkich. Regularna konserwacja kominów i systemów grzewczych to klucz do bezpieczeństwa domowego w sezonie zimowym.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×