eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ograniczenie w ruchu pojazdów ciężarowych od 1 lipca! Bez porozumienia z lokalnymi przewoźnikami [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 1179
REKLAMA

Od piątku, 1 lipca zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu pojazdów ciężarowych na terenie Ostrołęki w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.

Ograniczenie będzie obowiązywało w godz. 7.00-9.00 oraz 15.00-17.00 od poniedziałku do niedzieli. Zakaz ruchu pojazdów ciężarowych dotyczy następujących odcinków ulic:

  • droga krajowa nr 61 (ulica Romualda Traugutta, Mostowa i Warszawska) na odcinku od ronda im. Szendzielarza "Łupaszki" do skrzyżowania z ulicą Wincentego Witosa tj. od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 544 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 627,
  • droga krajowa nr 53 (ulica Stacha Konwy) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słoneczną do ronda im. Księcia Siemowita III.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują lokalni przewoźnicy, których delegacja pojawiła się na środowej komisji Komisja Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska. Podczas dyskusji argumentowali, że ograniczenia mocno utrudnią ich działalność i funkcjonowanie np. powroty szczególnie w piątki do baz położonych na terenie Ostrołęki. Z kolei prezydent Łukasz Kulik argumentował, że zmniejszenie natężania ruchu ciężarówek w godzinach szczytu powinno zmniejszyć korki, choć jak sam przyznał dopiero po wprowadzeniu zakazu będziemy mogli sprawdzić czy tak się stanie.

Po ożywionej dyskusji przewodniczący komisji Mariusz Mierzejewski poddał pod głosowanie wniosek formalny o zwrócenie się do prezydenta z propozycją wyłączenia z zakazu przewoźników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Wszyscy radni komisji obecni na sali zagłosowali z tym rozwiązaniem co przyjęto brawami. Mimo to na razie nie są planowane żeadne zwolnienia dla transportowców.

- Na chwilę obecną, do września br., nieplanowane są żadne zwolnienia dla transportowców. - informuje Urząd Miasta Ostrołęki

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×