Kozioł, który w okolicach Serafina został potrącony przez auto, dochodzi do siebie w dobrych warunkach. To zasługa ludzi, którzy okazali serce zwierzęciu.
W okolicy Serafina, w gminie Łyse, znaleziono potrąconego przez samochód koziołka. - Na pomoc ruszył leśniczy Robert wraz z podleśniczą Iloną, którzy przetransportowali zwierzę w bezpieczne miejsce - wskazało Nadleśnictwo Myszyniec.
Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Napromek, gdzie dostało profesjonalną pomoc.
- Dzięki zaangażowaniu i natychmiastowej reakcji Leśników z Nadleśnictwa Myszyniec do naszego ośrodka trafił kozioł, który odniósł obrażania podczas kolizji drogowej. Przeprowadzone wstępne badania wykazały ogólne osłabienie, lekkie obrażania wewnętrzne i na szczęście brak złamań. Teraz samiec sarna przez pewien czas pozostanie pod fachową opieką leśników i weterynarza. Po odzyskaniu sił i pełnej sprawności zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego - poinformowało Nadleśnictwo Olsztynek.



fot. FB/Nadleśnictwo Myszyniec
![Nadleśnictwo przebuduje drogę leśną „Kościelnica” [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/m/koscielnica-0.jpg)
![Nowe miejsce postoju dla odwiedzających lasy Nadleśnictwa Ostrołęka [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/m/las_post1.jpg)
![Szkodliwe owady zaatakowały ostrołęckie lasy [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/m/borecznik_sosnowiec_lasy.jpg)
1
6
13
20