zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
zdjecie 2486
2017-12-22T20:32:56+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Okradł remizę OSP w Bandysiach. Wpadł, bo uciekał autem bez tablic rejestracyjnych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

Spostrzegawczość funkcjonariuszy ostrołęckiej policji zaowocowała zatrzymaniem trzech osób odpowiedzialnych za włamanie do remizy OSP w Bandysiach. Rabusie odjechali z miejsca włamania autem bez tablic rejestracyjnych. Brak tego właśnie elementu przykuł uwagę patrolu policyjnego i w ostateczności przyczynił się do zatrzymania włamywaczy.

Całe zdarzenie miało swój początek około godziny 2:00 w nocy w rejonie mostu w miejscowości Surowe. Wtedy to mundurowi z Myszyńca zauważyli osobowe audi jadące bez tablic rejestracyjnych. Policjanci postanowili skontrolować pojazd. Jego kierowca jednak, gdy zauważył, że funkcjonariusze próbują go zatrzymać, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku m. Cupel.

- W pewnej chwili ścigany pojazd, zjechał do przydrożnego rowu, po czym z auta wybiegł młody mężczyzna i zaczął uciekać pieszo. Policjanci pobiegli za nim. Po trwającym około kilometra pościgu pieszym został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

W uszkodzonym audi policjanci znaleźli motopompę, która służy do wypompowywania wody z zalanych piwnic oraz sprzęt strażacki. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie, że przedmioty zostały skradzione z remizy strażackiej w miejscowości Bandysie. Ponadto podczas przeszukania audi funkcjonariusze zabezpieczyli także substancję, która po zbadaniu okazała się być amfetaminą.

- W trakcie wykonywania czynności ustalono, że kradzieży z włamaniem mogły dokonać także inne osoby. W związku z tym w sprawę natychmiast zaangażowali się ostrołęccy kryminalni. Ustalali oni tożsamość dwóch osób, które mogły brać udział w kradzieży, a także miejsce ich przebywania. Dalsze ich czynności pozwoliły na ustalenie, że mężczyźni się ukrywają poza miejscem swojego zamieszkania – dodaje asp. Żerański.

W środę w godzinach porannych zostali oni zatrzymani przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, jeden z nich ukrywał się na strychu budynku. Obydwaj są mieszkańcami powiatu szczycieńskiego w wieku 24 i 29 lat, są  dobrze znani policjantom do spraw kradzieży oraz paserstwa. Pomimo młodego wieku jeden z nich odbywał już karę pozbawienia wolności.

Wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 20 tysięcy złotych, zostały one już przekazane strażakom.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×