eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Okradziono kościół w Lipnikach: Sprawcę już ujęła policja

REKLAMA
zdjecie 243
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 243
W nocy z soboty na niedzielę podczas włamania do kościoła w Lipnikach (gm. Łyse) skradziono kielichy, krzyże i próbowano ukraść cenny obraz. We wtorek skradzione przedmioty zostały odnalezione w jednym z przasnyskich mieszkań.

- Postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem prowadzą policjanci z ostrołęckiej komendy - powiedział nam Sylwester Marczak, rzecznik prasowym KMP w Ostrołęce.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć sprawca kradzieży został już zatrzymany. W jego mieszkaniu w Przasnyszu znaleziono skradzione z kościoła przedmioty.

- Na razie nie skomentuję tej informacji - mówił asp. Marczak.

W ostatnim czasie na naszym terenie doszło do kilku tego typu zdarzeń. Na przełomie lipca i sierpnia z okolicznych plebanii skradziono cenne przedmioty. Sprawcy zostali zatrzymani w Kielcach.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27 dk28
 29  30  1  2  3  4  5
×