eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo Borki: Pobił matkę i groził śmiercią bratu

REKLAMA
REKLAMA

83-letnia kobieta z poważnym urazem głowy trafiła do szpitala w wyniku awantury domowej, do której doszło na terenie jednej z gmin naszego powiatu. Napastnik groził także pozbawieniem życia swojemu bratu. Wobec podejrzanego o powyższe uszkodzenie ciała i groźby karalne został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres  trzech miesięcy.

W dniu 30 kwietnia dyżurny ostrołęckiej komendy policji został powiadomiony o awanturze domowej na terenie gm. Olszewo-Borki. Według osoby zgłaszającej jedna z osób doznała urazu głowy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału patrolowego, którzy potwierdzili ten fakt. Według wstępnych ustaleń uszkodzenia ciała 83-letniej mieszkanki gm. Olszewo-Borki dokonał jej 48-letni syn. Kobieta z  urazem głowy realnie zagrażającym jej życiu została zabrana do szpitala.

Z informacji posiadanych przez policjantów wynika, że mężczyzna groził także pozbawieniem życia poprzez uduszenie swojemu bratu. 48-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, był nietrzeźwy. Na wniosek Prokuratora decyzją Sądu został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.  Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

Choć świadomość wśród ofiar przemocy domowej się zwiększa, to w dalszym ciągu dla niektórych osób jest to temat ,,tabu”. Wiele osób posiadając informację o tego rodzaju przemocy uważa, że to ,,nie moja sprawa”. Takie myślenie jest błędne i może doprowadzić do tragedii.

Widząc, że u ,,sąsiada” dzieję się krzywda nie możemy pozwolić na to, aby być biernym. Nikt nie ma prawa stosować przemocy, a tym bardziej wobec osób bezbronnych. Każda osoba, która posiada wiedzę o takim przestępstwie powinna powiadomić policję, która każdorazowo przyjedzie na miejsce i sprawdzi, czy nikt z domowników nie potrzebuje pomocy.  

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×