eOstroleka.pl
Polska,

Olsztyn: Nietrzeźwi kierowali ruchem na budowanej obwodnicy

REKLAMA
zdjecie 2972
zdjecie 2972
REKLAMA
zdjecie 2972
Na budowanej obwodnicy Olsztyna policjanci zauważyli dwie osoby kierujące ruchem drogowym, które postanowili sprawdzić pod kątem posiadanych uprawnień. Kontrolowane osoby uprawnienia posiadały, ale niestety posiadały także promile alkoholu w swoim organizmie.

We wtorek 14 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przejeżdżając podczas służby na wysokości wyjazdu z budowy obwodnicy Olsztyna, zauważyli dwie osoby, które wykonywały czynności na drodze związane z kierowaniem ruchem drogowym. Funkcjonariusze wykorzystując swoje uprawnienia postanowili sprawdzić uprawnienia do pracy tych osób. Kontrolowane osoby okazały uprawnienia, co do których policjanci nie mieli uwag. Ich podejrzenia wzbudziło natomiast coś innego – zapach alkoholu jaki poczuli od kontrolowanych. Jak się okazało oboje byli pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał w pierwszym przypadku ponad 1,5 promila, a w drugim ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pracownicy tłumaczyli, że dzień wcześniej byli na imprezie imieninowej. Policjanci natychmiast przerwali ich pracę. Za popełniony czyn pracownicy będą tłumaczyć się przed sądem.

Opisana wyżej sytuacja mogła mieć naprawdę poważne skutki. Osoba kierująca ruchem odpowiada za bezpieczeństwo użytkowników drogi. W tym przypadku obowiązek zachowania przez nich trzeźwości jest bezdyskusyjny.

Zgodnie z art. 180 kodeksu karnego, każdy „kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
Źródło: KWP Olsztyn

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8  9 dk10
 11  12  13  14  15 dk16 dk17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×