2022-01-06T14:02:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Orszak Trzech Króli 2022 w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

W Ostrołęce odbyła się dziś dziewiąta edycja Orszaku Trzech Króli. Wydarzeniu, które z powodów ograniczeń epidemicznych nadano inną niż dotychczas formułę, towarzyszyła m.in. gra miejska. Była też, krótka wprawdzie, ale barwna parada z trzema królami, nowo narodzonym dzieciątkiem i wiernymi. Zobaczcie naszą fotorelację i materiał wideo.

Orszak Trzech Króli w Ostrołęce zorganizowała m.in. parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. To na parkingu przed tym właśnie kościołem znalazła się symboliczna stajenka, w której urodził się Jezus Chrystus. Trzej królowie wraz ze swoimi orszakami przybyli tu oddać pokłon nowo narodzonemu Zbawicielowi. Formuła orszaku została ograniczona do minimum, ze względu na obecną sytuację epidemiczną.

Dla wiernych obserwujących widowisko organizatorzy przygotowali chorągiewki, śpiewniki, szczodraki i barwne korony. Gdy trzej królowie – Kacper, Melchior i Baltazar pokłonili się dzieciątku Jezus, wszyscy uczestnicy widowiska udali się tanecznym krokiem do kościoła na nabożeństwo, które poprowadził biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

Po nabożeństwie odbyło się wspólne kolędowanie.

Jednym z wydarzeń towarzyszących ostrołęckiemu orszakowi była gra miejska, w której zadaniem uczestników było odnalezienie darów, które żołnierze Heroda ukradli królom zmierzającym do betlejemskiej stajenki. Uczestnicy gry w kilkuosobowych oddziałach wyruszyli z placu Bema i poszukując ukrytych w przestrzeni miejskiej wskazówek zmierzali do znajdującego się na parkingu przy farze finiszu zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji i materiału wideo z Orszaku Trzech Króli w Ostrołęce.

 

 

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×