eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Orszak Trzech Króli po raz czwarty w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1253
REKLAMA

Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Ostrołęce przedstawili założenia marszu na konferencji prasowej zorganizowanej w Galerii Ostrołęka. Poznaj harmonogram i trasę orszaku, a także towarzyszące mu atrakcje. Czwarty ostrołęcki Orszak Trzech Króli odbędzie się już 6 stycznia.

Tegoroczny orszak przejdzie pod hasłem "Pokój i dobro", są to słowa św. Franciszka. Organizatorami tej chrześcijańskiej inicjatywy są środowiska społeczne, religijne, szkolne i zawodowe z Ostrołęki, na czele z parafią pw. Nawiedzenia NMP i proboszczem Wiesławem Białczakiem. Patronat nad orszakiem objęli biskup łomżyński Janusz Stepnowski oraz prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. Głównymi aktorami orszaku będą młodzi uczniowie ostrołęckich szkół, którzy na trasie przedstawią scenki. Będą one tak powtarzane, by mogli je obejrzeć wszyscy uczestnicy.

- Organizacja orszaku to duże wyzwanie logistyczne. Zgrać aktorów, przygotować stroje czy zadbać o bezpieczeństwo to jest naprawdę duże wyzwanie - mówił podczas konferencji prasowej wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha, również aktywnie włączający się w organizację. O tym, że samorząd mocno wspiera Orszak Trzech Króli niech świadczy fakt, iż jednym z króli w tym roku będzie przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski. W konkursie rolę tę wygrał jeden z ostrołęckich katechetów, lecz zdecydował się przekazać ją właśnie przewodniczącemu rady miasta.

Organizatorzy przestrzegają przed niską temperaturą - w prognozach zapowiadany jest nawet dziesięciostopniowy mróz, dlatego należy ciepło się ubrać. Nad bezpieczeństwem orszaku czuwać będą policjanci i strażnicy miejscy, dlatego też wydarzenie zapowiadane jest jako niezwykle bezpieczne. Warto również podkreślić, że w piątek od godz. 11.00 nieczynny będzie parking przy kościele pw. Zbawiciela Świata, skąd o 12.30 wyruszy orszak. Dotrze on do hali im. A. Gołasia, gdzie o 14.00 odbędzie się msza święta pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego.

Przygotowano także liczne konkursy. Nowością jest gra miejska - gra adresowana jest do uczniów, harcerzy, wolontariuszy, rodzin oraz wszystkich chętnych. Odbędzie się w piątek 6 stycznia poprzedzając Orszak Trzech Króli. Start o godzinie 9.30 na placu Bema. Do wygrania gry planszowe: Agricola, Osadnicy z Catanu, Pandemia. Regulamin i zgłoszenia - tutaj. Przypominamy także o trwającym konkursie na najładniejszą bombkę bożonarodzeniową. Jak co roku, przeprowadzony będzie także konkurs fotograficzny. Zapraszamy do udziału w orszaku - widzimy się w piątek o godz. 12.30. Poniżej fragment konferencji prasowej oraz program jasełek ulicznych.Zobacz trasę przemarszu na mapie

6 stycznia, godz. 12.30
Scena 1. ZWIASTOWANIE ARCHANIOŁA
ul. Goworowska, parking przed Kościołem p.w. Zbawiciela Świata [ mapa ]
Scena 2. STWORZENIE ŚWIATA
ul. Goworowska, sklep Biedronka [ mapa ]
Scena 3. CHERUBINKI
ul. Goworowska, schody sklepu [ mapa ]
Scena 4. ŻYCIE W RAJU
ul. Bogusławskiego, platforma przed Pocztą [ mapa ]
Scena 5. GRZECH PIERWSZYCH RODZICÓW
ul. Bogusławskiego, chodnik przed sklepem Biedronka [ mapa ]
Scena 6. POKÓJ I DOBRO
ul. Bogusławskiego, platforma przed konsumami [ mapa ]
Scena 7. BRAMA ANIELSKA
ul. Kurpiowska, teren przy Hali Sportowej im. A.Gołasia [ mapa ]
Scena 8. STAJENKA
scena i teren przy Hali Sportowej im. A. Gołasia
godz. 14.00
Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Biskupa Janusza Stepnowskiego

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×