eOstroleka.pl
Ostrołęka,

OSPA 2013: Kim są jurorzy tegorocznego przeglądu?

REKLAMA
zdjecie 2232
zdjecie 2232
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Elżbieta Jodłowska, Krzysztof Jaślar, Teresa Drozda, Władysław Sikora to skład jury tegorocznej OSPY, czyli Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową. Kim są jurorzy? Tylko u nas przeczytacie wszystko o tych, od których zależeć będzie werdykt OSPY 2013.

Krzysztof Jaślar – dla niego to jubileuszowy, bo 10 przegląd, którego jest jurorem a zarazem reżyserem. Pochodzi z Bytomia. Jest reżyserem programów kabaretowych, autorem tekstów kabaretowych oraz dziennikarz. Absolwent Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Razem z Zenonem Laskowikiem zakładał legendarny kabaret „Tey”, z którym współpracował przez cztery lata i to z nim, w 1973 roku kabaret otrzymał prestiżową nagrodę – Złotą Szpilkę. Od 1977 roku m.in.  razem z Zenonem Laskowikiem współtworzył telewizyjne programy rozrywkowe, festiwale w Opolu i spektakle teatralne. Ma na swoim koncie niezliczone ilości programów telewizyjnych i kabaretowych emitowanych na najpopularniejszych programach telewizyjnych. Od 10 lat reżyseruje i zasiada w jury OSPY. Jego syn, Filip, jest pierwszym skrzpkiem Grupy MoCarta, która także zagra jako gość specjalny tegorocznej OSPY.

Elżbieta Jodłowska – urodzona we Wrocławiu piosenkarka, artystka kabaretowa, aktorka i autorka tekstów. Absolwentka Studium Nauczycielskiego na kierunku wychowanie muzyczne i nauczanie początkowe. Występowała m.in. w kabaretach Medyk, Hybrydy, Stodoła, Kabaret Olgi Lipińskiej. Wielokrotna laureatka FAMY. W 1974 wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie odniosła sukces i zdobyła nagrodę dziennikarzy. Następnie współpracowała jako wokalistka z zespołami muzycznymi (Sami Swoi) i kabaretami (poznańskim Na Pięterku, Dreszczowiskiem Macieja Zembatego, krakowską Piwnicą pod Baranami) oraz z Klubem Piosenki Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. Ukończyła też warszawską szkołę muzyczną. W II połowie lat 70. XX wieku skoncentrowała się na własnych programach, z którymi występowała na estradzie i w telewizji. W1987 na Ogólnopolskich Spotkaniach Estradowych zdobyła I nagrodę za udział w programie „Stara prawda w Nowym Świecie” Kabaretu Kapota. Współpracowała też z Bohdanem Smoleniem, Krzysztofem Jaślarem oraz kabaretem Długi.

W 1989 wyjechała do Stanów Zjednoczonych i zamieszkała w Los Angeles. Wystąpiła w spektaklu „Kram z piosenkami” Leona Schillera wyreżyserowanym przez Barbarę Krafftównę, a zrealizowanym przez Polsko-Amerykański Zespół Teatralny im. Heleny Modrzejewskiej. Prowadziła też autorskie radio polonijne (Radio Ela). W kraju ojczystym pojawiła się w 1991 na obchodach 35-lecia Stodoły.
Na stałe powróciła z emigracji w 1996 i kontynuuje działalność estradową, m.in. w Babskim Kabarecie. W projekcie tym uczestniczą także Krystyna Sienkiewicz i Bożena Dykiel. Jodłowska współpracuje także z takimi artystkami, jak np. Iga Cembrzyńska,Halina Chojnacka, Elżbieta Jarosik, Janina Jaroszyńska, Laura Łącz, Grażyna Zielińska, Ewa Złotowska. Występuje też w warszawskim Teatrze Rampa.
20 października 2006 zadebiutowała jako autorka sztuki "Klimakterium i już".  W 2009 poza setkami granych przedstawień "Klimakterium i już" zadebiutowała jako Pani Dąbrowska w serialu TVN "BrzydUla" .

Teresa Katarzyna Drozda - dziennikarka radiowa, poetka, autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej Strefa Piosenki. Pracę w radiu rozpoczęła 1 października 1992 w Olsztynie. Współpracowała z Radiem Olsztyn, Radiem Bis, Programem III Polskiego Radia, Programem I Polskiego Radia, Inforadiem (dziś TOK FM), RMF FM, Polskim Radiem RDC. W radiowej Trójce od 1997 do 2000 prowadziła m.in. Powtórkę z Rozrywki, Pół perfekcyjnej płyty, Trójkę pod Księżycem. Od 1997 związana z Polskim Radiem RDC. Od września 2013 prowadzi audycje: Strefa kultury i Jest kultura. Zajmuje się też radiowym reportażem. Od 1997 prowadzi koncerty na festiwalach piosenki w Warszawie, Krakowie, Gorlicach i innych. Autorka tekstu piosenki „Na miarę” z muzyką Ryszarda Brączka, która znalazła się na płycie zespołu Galicja „Obok snów”.

Władysław Sikora - wszechstronny artysta kabaretowy, wieloletni animator zielonogórskiego środowiska kabaretowego. Z wykształcenia elektrotechnik, absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Od 1985 r. lider i aktor kabaretu Potem, autor tekstów, muzyki, scenarzysta i reżyser tego kabaretu, rysownik W 1988 założył Formację Zaś, której był liderem aż do 1990, kiedy Formacja się rozpadła. W kwietniu 1998 ukazała się jego książka "Nie tylko kabaret POTEM" będąca zbiorem porad dla młodych artystów kabaretowych, a także opisem dokonań zielonogórskiego środowiska kabaretowego. Wyreżyserował wiele krótkometrażowych i kilka pełnometrażowych filmów pod szyldem wytwórni A'YoY, nagrywał też krótkie skecze radiowe w ramach Wytwórni Dźwięków "Trrrt". Obecnie pisuje teksty m.in. dla kabaretu Hrabi i działa w klubie "Gęba" w Zielonej Górze. Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył poznańską scenę O.B.O.R.A., a od listopada 2007 tworzy kabaret Adin.

Źródło: wikipedia.pl/eostroleka.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×