eOstroleka.pl
Ostrołęka, NIE PRZEGAP

Ostatni wakacyjny weekend i mnóstwo atrakcji. Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
zdjecie 3179
zdjecie 3179
fot. archiwum eOstroleka.plfot. archiwum eOstroleka.pl
REKLAMA

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Ostatni wakacyjny weekend obfitował będzie w mnóstwo imprez, festynów i koncertów. Z naszym przewodnikiem z pewnością nie ominiecie żadnego z ciekawych wydarzeń.

W ostatni wakacyjny weekend na nudę w naszym regionie nikt nie będzie mógł narzekać. Będą koncerty, festyny, imprezy sportowe.

Piątek, 27 września

Akcja „Siła w jedności” przy Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Od godziny 9.30, na parkingu przed Komendą Miejską Policji w Ostrołęce rozpocznie się kolejna akcja krwiodawstwa pn. „Siła w jedności”. Akcję organizują Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostrołęcki Legion”, „Szkolne Koło Honorowych Dawców Krwi Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce przy Ostrołęckim Legionie” oraz Wojewódzki Zarząd w Radomiu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji - przy wsparciu partnerów i sponsorów akcji. Czas oczekiwania na pobranie krwi umili wszystkim dobrze nam znany i lubiany – Piotr Grzyb. Akcja potrwa do godziny 13.00.

Koncert „Szanty nad Narwią”.

Od godziny 17:30 zapraszamy na plażę miejską w Ostrołęce. Z szantowymi szlagierami wystąpią m.in. Mechanicy Shanty, Marta Kania, Piotr Grzyb i wokalistki Studia Piosenki OCK.

VI Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia

O godzinie 19:30 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Ostrołęckie Operalia. W koncercie zatytułowanym „Wiedeń, Budapeszt i..” wystąpią soliści: Anna Lasota/Łukasz Gaj/Jakub Milewski; Barbara Bódi/Szilard Kovacs - goście specjalni z Węgierskiego Teatru Operetkowego; Joanna Kołaczkowska/Jakub Milewski - prowadzenie; Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

XVII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica

O godz. 18:45 w kościele pw. Świętego Ducha w Kadzidle odbędzie się koncert otwierający festiwal zatytułowany „Preludium Festiwalowe”. Wystąpi Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży.

Kino Plenerowe w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie

Podczas piątkowej nocy filmowej widzowie obejrzą dwa filmy „Alwin i wiewiórki” oraz „Boże ciało”. Początek seansów o godzinie 19:00.

Sobota, 28 sierpnia

VI Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia

o godz. 19:00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbędzie się koncert zatytułowany "Preludia C. Dabussy'ego pośród głosów z pustyni i w drodze z Damaszku". Wystąpią: Maria Skurjat-Silva - fortepian, Jerzy Binkowski – narracja.

Festyn „Wakacje żegnamy, marzenia spełniamy”.

W godzinach od 10:00 do 14:00 przy scenie przy D.H. Kupiec odbywał będzie się festyn przygotowany przez Stowarzyszenie Humanitas.  Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mieszkańców wiele ciekawych atrakcji m.in.: ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, stanowisko z watą cukrową i popcornem, malowanie twarzy, tańce, gry, zabawy i animacje, festyn odwiedzą bohaterowie z bajek. Atrakcje zapewnią AgamaTeam i ANI-MIX. O starszych mieszkańcach również nie zapomniano – w programie m.in. pokaz zumby i ciekawa loteria fantowa. Imprezę poprowadzi Staszek Orłowski. W trakcie trwania imprezy, będzie można wesprzeć działanie Stowarzyszenia. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na spełnianie urodzinowych marzeń dzieci z Ostrołęckiego Domu Dziecka.

Piknik na Osiedlu Łazek

Piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji przygotowała też dla swoich mieszkańców Rada Osiedla Łazek. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00.

Dożynki gminne w Olszewie-Borkach

O godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Olszewie-Borkach odbędą się gminne dożynki. Zespoły wieńcowe zbierają się w dniu Dożynek (28 sierpnia 2021 r.) do godz. 11.50 w Kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Olszewie-Borkach, gdzie zostanie odprawiona Msza św., następnie odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego na plac – docelowe miejsce uroczystości dożynkowych. Podczas festynu dożynkowego wystąpią m.in. zespoły: Menelaos i Spontan.

Wojciechowice ułańskim szlakiem. Spacer historyczno-architektoniczny.

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza o godz. 15:00 do wzięcia udziału we wspólnym spacerze ulicami ostrołęckich Wojciechowic. Będzie to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 100. rocznicy przybycia 5 Pułku Ułanów Zasławskich do Ostrołęki i 190. rocznicy bitwy pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku.

Dzień pieczonego ziemniaka w Przytułach Starych

O godz. 15:00 w miejscowości Przytuły Stare odbędzie się festyn rodzinny z konkursami rodzinnymi, konkurencjami sportowymi, pieczeniem ziemniaka na ognisku i potańcówką pod gwiazdami.

Miodobraniowa Noc Kabaretowa 2021

28 sierpnia odbędzie się Miodobraniowa Noc Kabaretowa w amfiteatrze RCKK w Myszyńcu. Wystąpią: Kabaret Czwarta Fala, Grzegorz Halama i kabaret Paranienormalni.

Bieg Miodobrania Kurpiowskiego 2021

Zapraszamy wszystkich miłośników biegania do Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie pod Myszyńcem na niepowtarzalny Bieg Miodobrania Kurpiowskiego, w którym na każdego uczestnika czekają: słoik miodu pszczelego, pieczywo regionalne, pamiątkowy medal, okolicznościowe gadżety od sponsorów i słodki poczęstunek po biegu  oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary dla najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

Niedziela, 29 sierpnia

Miodobranie Kurpiowskie 2021

29 sierpnia w Kurpiowskiej Krainie w Wydmusach k. Myszyńca odbędzie się 42. Miodobranie Kurpiowskie. Gwiazdami wieczoru będą: B.R.O., Jula oraz Video. Początek imprezy o godz. 10:30.

 

I ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH z lat PRL-u

Zapraszamy na I ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH z lat PRL-u, który odbędzie się o godzinie 13:00. w Auto Centrum Graniczna w Ostrołęce ul. Graniczna 1a. WSTĘP WOLNY.

Festyn „Pożegnanie lata z Radą Osiedla Centrum”.

Festyn „Pożegnanie lata z Radą Osiedle Centrum” odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia na placu przy Szkole Podstawowej nr 10. Początek imprezy o godzinie 13:00. Do dyspozycji uczestników będzie m.in. 8 urządzeń rekreacyjnych typu „dmuchańce”, przejażdżki konne, słodki poczęstunek dla najmłodszych i gorąca kiełbaska z grilla. Festyn zakończy zabawa taneczna pod gwiazdami.

Spotkanie z cyklu „Etnodizajn po kurpiowsku”

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na kolejne twórcze spotkanie z cyklu „Etnodizajn po kurpiowsku”. W muzealnej pracowni powstaną „Filcowe cudeńka”. Uczestnicy warsztatów wykonają z filcu kolorowe podkładki pod kubki. Będą one inspirowane wzorem wycinanek kurpiowskich. To produkt, który przyda się w każdym domu, a dodatkowo wniesie nieco stylu etno. Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach: I grupa: w godz. 10.30–12.30, II grupa: w godz. 13.00–15.00.

Festyn w miejscowości Czarnia (gmina Kadzidło)

Od godz. 12:30 na wspólną zabawę podczas festynu rodzinnego zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich z Czarni (gmina Kadzidło). W programie gry i zabawy rodzinne, konkurencje sportowe, animacje dla najmłodszych, słodki poczęstunek a na zakończenie zabawa taneczna pod gwiazdami. Festyn odbędzie się na placu przed świetlicą wiejską w miejscowości Czarnia.

Festyn rodzinny w Kaczce

W miejscowości Kaczka (gmina Goworowo) od godz. 13:00 na terenie boiska przy byłej szkole odbędzie się festyn rodzinny z atrakcjami dla uczestników w każdym wieku. W programie m.in. zabawy dla najmłodszych, poczęstunek, występy artystyczne oraz mobilny punkt szczepień.

Festyn w Żabinie

Na festyn rodzinny do Żabina zaprasza miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Impreza odbędzie się  w godz. od 13:00 do 20:00 na placu przy bibliotece.

Festyn w Łysych.

W miejscowości Łyse odbędzie się festyn rodzinny „Nasz wspólny czas”, podczas którego będzie można skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko covid-19. Festyn rozpocznie się o godz. 14:00. Na scenie pojawią się m.in. zespoły „Antykwariat”, „4ever” i „Droga na Ostrołękę”.

Letnia potańcówka w Parku Miejskim

Od godz. 17:00 do tańca zaprasza Kapela z Targówka. Wstęp wolny. W razie deszczowej pogody impreza odbędzie się pod namiotami.

VI Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia

O godz. 19.00 na scenie przy DH Kupiec odbędzie się koncert „Muzyką o miłości”. Wystąpią soliści: Renata Drozd/Sylwester Targosz-Szalonek/Jakub Milewski; Krystyna Tkacz - narracja; Ludmiła Worobec-Witek - skrzypce, Artur Jaroń – fortepian.

Obszerne fotorelacje z tych wydarzeń znajdziecie w naszym serwisie. Zapraszamy do udziału w każdym z nich oraz – już po zakończeniu danego wydarzenia – do oglądania zdjęć i materiałów wideo.

 

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×