2022-03-28T12:33:34+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęccy policjanci dostali „narkotykową” walizkę. Posłuży do celów edukacyjnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5050
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 5050
0
0
1

Do policjantów z Ostrołęki dotarł kuferek wypełniony atrapami narkotyków. Ta edukacyjna walizka ma posłużyć mundurowym do pracy z nauczycielami, pedagogami, rodzicami oraz opiekunami dzieci i młodzieży. Z pomocą tego narzędzia edukacja w przeciwdziałaniu uzależnieniom, będzie o wiele łatwiejsza.

Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. W tym celu samorząd Mazowsza postanowił udzielić wsparcia ostrołęckim policjantom poprzez zakup walizki edukacyjnej.

W jej środku znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające.

„Kuferek” wypełniony jest atrapami najpopularniejszych na polskim czarnym rynku narkotyków. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza z pomocą tego narzędzia. Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców, nauczycieli i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa - młynkiem do marihuany.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Walizkę szefowi ostrołęckiej policji przekazała wicemarszałek województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc oraz dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Mariusz Popielarz.

Komendant Mirosław Olszewski i wicemarszałek Lanc zgodnie uznali, że aby skutecznie walczyć z problemem zażywania środków odurzających, konieczna jest przede wszystkim wiedza, która pozwoli rozpoznawać symptomy zażywania narkotyków. Dzięki narzędziu w postaci walizki edukacyjnej, dorośli będą mogli z bliska przyjrzeć się substancjom, które mogą zagrażać życiu bądź zdrowiu podopiecznych i co najważniejsze w porę zareagować i wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Takie działanie wykonane we właściwym momencie może uchronić młodego człowieka przed uzależnieniem.

Wyrażamy zadowolenie, że sprawy bezpieczeństwa dotyczącego, m.in. młodzieży są tak ważne również dla władz Województwa Mazowieckiego, które angażuje się od wielu lat w działania profilaktyczne.

- dodaje kom. Żerański.

Otrzymana walizka edukacyjna jeszcze w tym tygodniu będzie wykorzystywana podczas spotkań profilaktycznych z młodzieżą zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×