eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka "Akcja Znicz". Zobacz, jak poruszać się w okolicy cmentarzy (WIDEO)

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

Od piątku, od godz. 14, ruszyły działania "Bezpieczny Weekend - Znicz 2010" prowadzone przez ostrołęcką policję. Główne zadanie policjantów to zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie cmentarzy oraz w ruchu drogowym.

Osiągnięcie tych celów będzie możliwe m.in. poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, pojazdów niesprawnych technicznie oraz zdecydowane reakcje funkcjonariuszy wobec osób dopuszczających się przestępstw oraz wykroczeń zarówno w ruchu drogowym jak i poza nim.

Przypominamy także, że w terminie 31 październik w godz. 18 -22 oraz 1 listopad w godz. 8 - 22 obowiązuje zakaz poruszania się samochodami, których masa całkowita przekracza 12 ton.

Pamiętajmy, że w tym właśnie okresie w związku z odwiedzaniem grobów naszych najbliższych, ruch na drogach znacznie się zwiększy. Apelujemy m.in. o rozwagę gdyż dla wielu osób dni świąteczne są jedynymi dniami w roku gdy poruszają się oni na drogach własnym autem. Jeżeli chcemy do celu dojechać szybciej, to najlepiej wyjedźmy godzinę wcześniej. To właśnie prędkość, brawura jazdy oraz zmęczenie kierujących jest często przyczyną wypadków w okresie Wszystkich Świętych.

Zmiany organizacji ruchu:

Dojazd do cmentarza ulicami: Podchorążych i ppłk. Edwarda Filochowskiego "Sana" i 22-go Lipca,
Wyjazd z rejonu cmentarza ulicami: gen. Ludwika Kickiego i Kurpiewską.

Ulice 22-ego Lipca, Kurpiowska, gen. Ludwika Kickiego- jako jednokierunkowe.

W celu odciążenia ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Kurpiewskiej z drogą krajową nr 61 Warszawa-Augustów (ulica Mostowa i Ulica Romualda Tragutta) wprowadzenie dodatkowej możliwości wyjazdu z wyznaczonych miejsc postojowych na błoniach- ulicą Wioślarską przez wał przeciwpowodziowy na most gen. Antoniego Madalińskiego.

Miejsca postojowe wyznaczone na błoniach nad rzeką Narew (koło plaży) oraz na parkingach hali sportowo-rekreacyjnej (brama wjazdowa od strony ulicy Kurpiowskiej i ulicy Ludwika Kickiego.

Ulica Szpitalna na odcinku od ulicy Kaszubskiej do ulicy Kujawskiej - zamknięte dla ruchu kołowego z przeznaczeniem na handel.

Wyznaczenie około 9 miejsc dla inwalidów w zatoce postojowej w ulicy Kujawskiej przy domu pogrzebowym.

Na ulicy Krańcowej przewiduje się wprowadzenie zakazu zatrzymania po prawej stronie jezdni jadąc w kierunku cmentarza na odcinku 200 m przed cmentarzem obejmując zatokę autobusową.

Przewidywany okres obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu drogowego w dniach: od 29  października od godziny 15.00 do 2 listopada do godziny 15.00.

W czasie trwania akcji „Znicz” zwłaszcza podczas odwiedzin grobów naszych najbliższych nie zapominajmy o wzajemnej uprzejmości i wyrozumiałości na drodze.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×