2022-12-15T12:39:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka filia WUP po remoncie. “Było siermiężnie i socjalistycznie a teraz jest europejsko” [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
6
36

“Co tu dużo mówić, Europa! Było siermiężnie i socjalistycznie, a teraz jest europejsko” - tak o wyremontowanym budynku ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy mówił dziś, podczas uroczystego otwarcia obiektu marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Mieszcząca się przy ulicy Poznańskiej filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy została w czwartek, 15 grudnia oddana do użytku po trwającym nieco ponad rok gruntownym remoncie. Prace remontowe rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku a zakończyły w listopadzie 2022 roku. Przez ten czas placówka korzystała z gościnności innej mazowieckiej instytucji - Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Zakres prac i metamorfoza, jaką budynek przeszedł po remoncie pozytywnie zaskoczyła nawet marszałka Adama Struzika, uczestniczącego w dzisiejszych uroczystościach.

Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie uczestniczyć w tym oficjalnym otwarciu budynku, który kilkadziesiąt lat funkcjonował i wreszcie doczekał się remontu. Wizytowałem to miejsce dwukrotnie czy nawet trzykrotnie przed remontem i muszę powiedzieć, że to jest zupełnie nowa jakość (...) Co tu dużo mówić, Europa! Było siermiężnie i socjalistycznie, a teraz jest europejsko.

- mówił marszałek Struzik.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i tym samym symbolicznym otwarciu wyremontowanego budynku, uczestników spotkania zaproszono do auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele władz centralnych i samorządowych z całego subregionu ostrołęckiego oraz przedstawiciele instytucji, z którymi ostrołęcki WUP na co dzień współpracuje.

Konferencja, którą poprowadził Tomasz Sieradz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, poświęcona została m.in. funduszom jakie instytucja rozdysponowała w regionie na zwalczanie skutków trwającej od 2020 roku pandemii koronawirusa.

 

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×