eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka policja wytacza dodatkowe działo w walce z nielegalnymi zgromadzeniami! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Już nie tylko patrole piesze i policjanci w oznakowanych czy nieoznakowanych radiowozach pilnują w Ostrołęce przestrzegania zasad izolacji społecznej w związku z epidemią koronawirusa. Ukryć się będzie już bardzo ciężko!

Zaostrzone od 1 kwietnia przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń powyżej dwóch osób, spotkań, imprez. Pilnując przestrzegania tych zasad izolacji społecznej policjanci do patrolowania ulic w mieście i powiecie wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają, by pozostać w domu. Dokonują również kontroli środków komunikacji miejskiej, osiedli oraz miejsc grupowania się osób. Mundurowi z radiowozów cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i rodziny na niebezpieczeństwo zakażenia.

Wciąż jednak nie brakuje osób lekceważących te zasady. W zwalczaniu takich nieodpowiedzialnych zachowań policjanci z Ostrołęki wytaczają „ciężki kaliber”. Od pewnego niebo nad ostrołęckimi osiedlami patroluje policyjny dron.

- Patrole prowadzone z użyciem drona obejmują rozległe tereny, m. in. parków miejskich, ogródków działkowych, plaży i osiedli mieszkaniowych, tak aby podjąć interwencję wobec osób łamiących zakaz dotyczące, m.in. gromadzenia się. Osoby, które nie będą przestrzegały wprowadzonych przepisów nie mogą liczyć na taryfę ulgową – mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×