2011-05-18T07:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka policja zlikwidowała plantację marihuany. Przejęto ponad kilogram narkotyków (WIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
Ostrołęcka policja zarekwirowała ponad kilogram narkotyków (fot. Roxana Dawid) Ostrołęcka policja zarekwirowała ponad kilogram narkotyków (fot. Roxana Dawid)
REKLAMA

Ostrołęcka policja przy współpracy z Prokuraturą Rejonową i innymi komendami policji zlikwidowała plantację marihuany oraz zarekwirowała ponad kilogram narkotyków. Szacuje się, że wartość narkotyków zabezpieczonych i wprowadzonych do obiegu przekracza ćwierć miliona. W związku ze sprawą cztery osoby zostały zatrzymane.

Działania odbywały się w marcu. Jedno zatrzymanie pozwoliło dotrzeć do plantacji marihuany.

- W marcu Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wszczęła śledztwo dotyczące udzielania znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków - mówi prokurator Edyta Luchcińska. - Poprzez działania prokuratury i ostrołęckiej policji ustalono źródło pochodzenia narkotyków i zatrzymano kilka osób. W poniedziałek policjanci KMP w Ostrołęce oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz KWP w Bydgoszczy na ternie Włocławka, Warszawy i Ciechocinka zatrzymali cztery osoby, które podejrzane są o handel narkotykami oraz ich produkcję. Funkcjonariusze podczas przeszukania jednego z lokali znaleźli plantację marihuany już po zbiorach.

zdjecie 300
W sprawie przewija się kilkanaście osób. Wobec czterech zastosowano areszt.

- 22 marca na terenie Ostrołęki został aresztowany nastoletni mieszkaniec naszego miasta. Miał przy sobie jeden gram marihuany. W ten sposób ruszyła cała lawina zdarzeń, którą zapoczątkowali policjanci z wydziału patrolowego - wyjaśnia młodszy aspirant Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce. - Jego kontynuacją zajęli się ostrołęccy śledczy wspierani przez kryminalnych. W kilka godzin po pierwszym zatrzymaniu w ręce policjantów wpadł 20-latek, przy którym znaleziono 4,5 grama narkotyków. Kolejne działania to wspólna akcja policji i prokuratury rejonowej. Kolejne poszukiwania i inne czynności odbywają się przy współpracy z policjantami z Radomia, Warszawy i Bydgoszczy - dodaje Marczak.

Dzięki sprawnym działaniom w Warszawie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. W tym samym czasie została zamknięta plantacja marihuany w Ciechocinku. Policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki i specjalistyczny sprzęt do ich produkcji. Szacuje się, że wartość narkotyków zabezpieczonych i w prowadzonych w obieg przekracza ćwierć miliona.

- "Co to jest gram?" Często takie pytanie pojawia się w kontekście kolejnych zatrzymań dokonywanych przez policjantów. Często ten jeden gram jest pierwszym krokiem w walce z grupami zarabiającymi na narkotykach "grubą kasę" - podsumowuje Sylwester Marczak.

Jak udało nam się dowiedzieć, sprawa jest rozwojowa. Planowane są kolejne zatrzymania.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×