zdjecie 2262
2015-11-13T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcki sanepid przeprowadzi kampanię przeciwko palaczom

REKLAMA
REKLAMA

19 listopada na całym świecie obchodzony będzie Dzień Rzucania Palenia. Na tę okoliczność przygotowane są również władze ostrołęckiego Sanepidu - w naszym mieście prowadzona będzie kampania edukacyjno-profilaktyczna. Jaki jest jej cel?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce poinformował, że w związku ze zbliżającymi się obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia ( trzeci czwartek listopada), Główny Inspektorat Sanitarny planuje realizację kampanii edukacyjnej skierowanej do biernych palaczy, osób palących w obecności innych oraz świadków palenia w obecności innych, w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce w 2015 roku.

- Kampanię będzie można obserwować w przestrzeni publicznej, głównie w środkach komunikacji miejskiej i na przystankach.Główny Inspektorat Sanitarny przygotowuje w ramach zaplanowanych działań ulotki i plakaty związane ze Światowym Dniem Rzucania Palenia - informuje Małgorzata Bednarska, p.o. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrołęce.

Celem kampanii jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych, poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa osób niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, a także zmniejszenie liczby osób palących przy dzieciach i kobietach w ciąży, zmniejszenie liczby osób będących biernymi palaczami, eliminowanie zdrowotnych skutków biernego palenia, edukacja osób palących, aby nie palili w miejscach objętych zakazem palenia, a także w miejscach nie ujętych w ustawie, a z których korzystają również osoby niepalące ( np. klatka schodowa, plaża, park, wejścia do budynków, przejścia dla pieszych) i zwrócenie uwagi osobom palącym, że palenie w otoczeniu osób niepalących może być odbierane jako brak szacunku oraz brak poszanowania prawa osób niepalących do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×