2015-09-09T11:21:42+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęckie CKZiU nawiązało współpracę z warszawską uczelnią [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
W środę 9 września w Ostrołęce odbyło się podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego a ostrołęckim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Warszawska uczelnia uruchomi w naszym mieście kierunki kształcenia podyplomowego.

Ostrołęckie CKZiU jest szkołą policealną, w której absolwenci liceów mogą zdobyć konkretny zawód. Uczniowie mogą kształcić się tu na kierunkach takich jak: opiekun medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy, opiekun osoby starszej, opiekun środowiskowy czy też opiekun w Domu Pomocy Społecznej. Władze warszawskiej uczelni planują prowadzić w Ostrołęce studia podyplomowe w zakresie: mediacji i negocjacji, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, asystenta rodziny oraz informatyki i technologii informatycznej dla nauczycieli.

W środowym spotkaniu w siedzibie ostrołęckiej placówki udział wzięli m.in. członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński - rektor UKSW oraz dr Dorota Czyż - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce.

- Proponowane przez nas kierunki są bardzo praktyczne - mówi rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński - W żadnym wypadku nie chcemy jednak zastępować ostrołęckiego szkolenia, ale wspierać lokalną oświatę tym co mamy najlepsze. Chcemy ubogacić ten potencjał, który posiadacie w swoim mieście. Nasza współpraca będzie miała również na celu wypracowanie kolejnych konkretnych rozwiązań na przyszłość.

Współpraca CKZiU z UKSW powinna z pewnością przyciągnąć do naszego miasta absolwentów szkół wyższych z całego regionu. Władze województwa oraz uczelni wyraziły nadzieję, że projekt zakończy się całkowitym sukcesem i pozwoli na poszerzenie swojego wykształcenia wielu młodym osobom z Ostrołęki i okolic.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1
Dzisiaj:
Sport
Kino JANTAR