2015-08-03T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęckie Dni Trzeźwości: Gościem specjalnym będzie Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka [PROGRAM]

REKLAMA
Miss Polski 2014 Ewa Bożena Mielnicka, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Dwudniowy piknik rodzinny, bieg crossowy „Na Ostrej Łące”, wspólna zabawa i niezapomniana atmosfera – to atrakcje zaplanowanych na sierpień Ostrołęckich Dni Trzeźwości. Gościem specjalnym będzie pochodząca z Ostrołęki Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka.

Organizatorami Ostrołęckich Dni Trzeźwości są: Stowarzyszeniem Promocji Zdrowia i Trzeźwości „ARKADIA”, Stowarzyszenie MONAR w Lipiance i Ostrołęce, przy współpracy z  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urzędu Miasta Ostrołęki. Impreza odbywała się będzie pod hasłem „Żyję zdrowo – kocham Ostrołękę”.

Festyn odbędzie się w dniach 8 – 9 sierpnia a jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie rodzin do wspólnej zabawy, prowadzenie akcji informacyjnej o szkodliwości alkoholu i środków psychoaktywnych, wskazanie alternatywy na zagospodarowanie czasu wolnego.

- Staramy się dostrzegać problemy i potrzeby mieszkańców i wychodzić im naprzeciw. Problem uzależnień, okazjonalnego zażywania alkoholu jak również środków psychoaktywnych zmieniających świadomość, wśród mieszkańców naszego miasta jest bardzo duży, zarówno wśród dzieci i młodzieży jak i u dorosłych. Istnieje również duża grupa ludzi po leczeniu w ośrodkach odwykowych stacjonarnych i ambulatoryjnych, którzy zaczynają nowe życie na trzeźwo. Stąd właśnie zrodziła się potrzeba zorganizowania takiej akcji – Małgorzata Matuszak ze stowarzyszenia Arkadia.

8 sierpnia, pierwszego dnia imprezy na płycie bocznej stadionu przy ulicy Witosa odbędzie się „Trzeźwościowy Piknik Rodzinny”. Założeniem i celem tego pikniku jest zachęcenie rodzin do wspólnej zabawy, spędzenie miło czasu rodzinnie, bez „parasoli piwnych” i sklepów z alkoholem w tle. Wśród atrakcji przygotowanych tego dnia dla uczestników pikniku znajdą się m.in. występy artystyczne, gry i zabawy rekreacyjne, konkurs plastyczny, pokaz zumby, pokaz sztuk walki, turniej osiedli w przeciąganiu liny, mecz piłki nożnej Urząd Miasta vs Reszta Świata, pokazy Street Workout oraz Kalistenika Ostrołęka a na zakończenie wspólny taniec belgijski.

- Podkreślając pierwszorzędną rolę rodziny w kształtowaniu postaw społecznych i moralnych, jak również rozwijaniu umiejętności wspólnego spędzania czasu wolnego, pierwszego dnia chcemy zorganizować ”Trzeźwościowy Piknik Rodzinny”. Tego dnia chcemy zapewnić wszystkim uczestnikom darmową zabawę, posiłek w postaci zupy i napoje (woda mineralna), a każda rodzina biorąca czynny udział w zabawie będzie nagrodzona – dodaje Małgorzata Matuszak.

Przez cały czas trwania imprezy będzie prowadzona akcja profilaktyczno-informacyjna pn. „NARKOTYKOM NIE!” oraz akcja promująca lokalne kluby sportowe, rękodzieło artystyczne, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe zrzeszające dzieci i młodzież (np. ZHP, ZHR itp.).

Drugiego dnia, w niedzielę 9 sierpnia, odbędzie się III Trzeźwościowy Bieg Przełajowy Cross pn. „Na Ostrej Łące”. Bieg typu Cross odbędzie się na dystansach: 500, 1000 metrów – dla dzieci i młodzieży, 7500 i 15000 metrów - dla dorosłych.

Organizatorzy „Ostrołęckich Dni Trzeźwości” zapewniają nocleg w nocy z 8 na 9 sierpnia na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia wszystkim chętnym spoza Ostrołęki, którzy zechcą wziąć udział w tej imprezie. Koniecznie zabierz ze sobą karimatę i śpiwór. Będzie także możliwość skorzystania z szatni i natrysków. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie chęci skorzystania z noclegu pod nr tel.: 797 789 563.

Zapisów na bieg można dokonać na stronie  http://www.arkadia.sos.pl w zakładce „Cross na ostrej łące”, oraz telefonicznie  pod nr tel.: 797 789 563.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń