zdjecie 4498
zdjecie 4498
2015-08-03T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęckie Dni Trzeźwości: Gościem specjalnym będzie Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka [PROGRAM]

REKLAMA
Zdjęcie główneMiss Polski 2014 Ewa Bożena Mielnicka, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Dwudniowy piknik rodzinny, bieg crossowy „Na Ostrej Łące”, wspólna zabawa i niezapomniana atmosfera – to atrakcje zaplanowanych na sierpień Ostrołęckich Dni Trzeźwości. Gościem specjalnym będzie pochodząca z Ostrołęki Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka.

Organizatorami Ostrołęckich Dni Trzeźwości są: Stowarzyszeniem Promocji Zdrowia i Trzeźwości „ARKADIA”, Stowarzyszenie MONAR w Lipiance i Ostrołęce, przy współpracy z  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urzędu Miasta Ostrołęki. Impreza odbywała się będzie pod hasłem „Żyję zdrowo – kocham Ostrołękę”.

Festyn odbędzie się w dniach 8 – 9 sierpnia a jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie rodzin do wspólnej zabawy, prowadzenie akcji informacyjnej o szkodliwości alkoholu i środków psychoaktywnych, wskazanie alternatywy na zagospodarowanie czasu wolnego.

- Staramy się dostrzegać problemy i potrzeby mieszkańców i wychodzić im naprzeciw. Problem uzależnień, okazjonalnego zażywania alkoholu jak również środków psychoaktywnych zmieniających świadomość, wśród mieszkańców naszego miasta jest bardzo duży, zarówno wśród dzieci i młodzieży jak i u dorosłych. Istnieje również duża grupa ludzi po leczeniu w ośrodkach odwykowych stacjonarnych i ambulatoryjnych, którzy zaczynają nowe życie na trzeźwo. Stąd właśnie zrodziła się potrzeba zorganizowania takiej akcji – Małgorzata Matuszak ze stowarzyszenia Arkadia.

8 sierpnia, pierwszego dnia imprezy na płycie bocznej stadionu przy ulicy Witosa odbędzie się „Trzeźwościowy Piknik Rodzinny”. Założeniem i celem tego pikniku jest zachęcenie rodzin do wspólnej zabawy, spędzenie miło czasu rodzinnie, bez „parasoli piwnych” i sklepów z alkoholem w tle. Wśród atrakcji przygotowanych tego dnia dla uczestników pikniku znajdą się m.in. występy artystyczne, gry i zabawy rekreacyjne, konkurs plastyczny, pokaz zumby, pokaz sztuk walki, turniej osiedli w przeciąganiu liny, mecz piłki nożnej Urząd Miasta vs Reszta Świata, pokazy Street Workout oraz Kalistenika Ostrołęka a na zakończenie wspólny taniec belgijski.

- Podkreślając pierwszorzędną rolę rodziny w kształtowaniu postaw społecznych i moralnych, jak również rozwijaniu umiejętności wspólnego spędzania czasu wolnego, pierwszego dnia chcemy zorganizować ”Trzeźwościowy Piknik Rodzinny”. Tego dnia chcemy zapewnić wszystkim uczestnikom darmową zabawę, posiłek w postaci zupy i napoje (woda mineralna), a każda rodzina biorąca czynny udział w zabawie będzie nagrodzona – dodaje Małgorzata Matuszak.

Przez cały czas trwania imprezy będzie prowadzona akcja profilaktyczno-informacyjna pn. „NARKOTYKOM NIE!” oraz akcja promująca lokalne kluby sportowe, rękodzieło artystyczne, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe zrzeszające dzieci i młodzież (np. ZHP, ZHR itp.).

Drugiego dnia, w niedzielę 9 sierpnia, odbędzie się III Trzeźwościowy Bieg Przełajowy Cross pn. „Na Ostrej Łące”. Bieg typu Cross odbędzie się na dystansach: 500, 1000 metrów – dla dzieci i młodzieży, 7500 i 15000 metrów - dla dorosłych.

Organizatorzy „Ostrołęckich Dni Trzeźwości” zapewniają nocleg w nocy z 8 na 9 sierpnia na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia wszystkim chętnym spoza Ostrołęki, którzy zechcą wziąć udział w tej imprezie. Koniecznie zabierz ze sobą karimatę i śpiwór. Będzie także możliwość skorzystania z szatni i natrysków. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie chęci skorzystania z noclegu pod nr tel.: 797 789 563.

Zapisów na bieg można dokonać na stronie  http://www.arkadia.sos.pl w zakładce „Cross na ostrej łące”, oraz telefonicznie  pod nr tel.: 797 789 563.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×