zdjecie 2252
2019-02-28T14:04:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęckie Mistrzostwa w Jedzeniu Pączków 2019 [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
1
3

Jednym z nieodłącznych symboli „tłustego czwartku” jest pączek. Lukrowanymi przysmakami z dżemem objadają się dziś wszyscy. Ile takich słodkich smakołyków można zjeść za jednym razem? Jak się okazuje, naprawdę sporo. Udowodnili to uczestnicy Ostrołęckich Mistrzostw w Jedzeniu Pączków, które odbyły się dziś w Hali Targowej Feniks.

Do zmagań przystąpiło 16 uczestników. Wśród „pączkożerców” rywalizujących o tytuł mistrza znalazła się jedna kobieta. Zasady konkursu były bardzo proste. Każdy z uczestników zasiadał przed tacą pełną pączków i miał zjeść ich jak najwięcej w czasie 10 minut. Zawody odbyły się w czterech turach – po czterech zawodników w każdej z nich.

Techniki stosowane przez „pączkożerców” były diametralnie różne, cel jednak każdy z nich miał jeden – pochłonąć jak najwięcej słodkich przysmaków. Lider mistrzostw wyłonił się już w drugiej ze startujących „czwórek”. W regulaminowym czasie pochłonął aż 14 pączków. Przez chwilę jego pierwsze miejsce na podium wydało się być zagrożone – jeden z uczestników bez większego problemu wciągnął 10 pączków i z zapałem sięgnął po kolejnego. 11 smakołyk jednak okazał się być ostatnim, którego zdołał zjeść.

Ostatecznie po czterech turach wyklarowała się pierwsza trójka. Łącznie mistrzowie z podium zdołali pochłonąć aż 34 pączki. Każdy z nich otrzymał nagrody ufundowane przez sponsorów.

A oto tegoroczni Mistrzowie Ostrołęki w Jedzeniu Pączków.

Miejsce III – Marcin Przychodzeń – wynik – 9 pączków
Miejsce II – Dawid Kuriata – wynik – 11 pączków
Miejsce I – Dominik Szymon Dudziak – 14 pączków.

Jak się okazało, dwójka z tegorocznych liderów ma już za sobą udział w podobnych konkursach organizowanych w przeszłości w naszym mieście. Życiowy rekord jakim pochwalić może się zwycięzca – Dominik Szymon Dudziak to aż 22 pączki.  Lider ubiegłorocznego konkursu poprawił swój wcześniejszy wynik, wystarczyło to jednak „tylko” na drugie miejsce na podium.  Pozostaje pogratulować i życzyć sukcesów w przyszłości i przede wszystkim, spokojnego trawienia.

Sponsorzy i organizatorzy Ostrołęckich Mistrzostw w Jedzeniu Pączków:
 
Fundatorzy pączków: Piekarnia Łazy (lokal J03), Piekarnia Serafin (lok.J08), Piekarnia przy Ostrowskiej (lok.J20), Piekarnia i Wyroby Cukiernicze Obierwia (lok.C03);
 
Fundatorzy nagród: Kręgielnia łubudu bowling & good time (1 piętro Hala Targowa Feniks), Street Food (1 piętro Hala Targowa Feniks), New York Pizza (1 piętro Hala Targowa Feniks), Hala Targowa FENIKS

Imprezę poprowadził Staszek Orłowski.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×