zdjecie 3934
zdjecie 3934
zdjecie 3934
2021-06-03T13:55:58+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Ostrołęckie muzeum odpowiada "Wyborczej": Żadne koperty do nas nie spływały

REKLAMA
REKLAMA
9
1
46

"Smuci nas fakt, że idea budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce wciąż ma wielu przeciwników" - czytamy w oświadczeniu ostrołęckiego muzeum. To odpowiedź na artykuł, jaki ukazał się w internetowym wydaniu "Gazety Wyborczej", a dotyczył tajemniczego maila wysłanego ze służbowej poczty.

Publikacja "Wyborczej"

"Czy mogło dojść do nieprawidłowości przy przetargu na nową wystawę w Muzeum Żołnierzy Wyklętych?" - pytała Gazeta Wyborcza w internetowym wydaniu. Chodzi o pewnego maila, do jakiego dotarli dziennikarze. Jego autorka, cytowana w artykule Wyborczej, zapewnia, że doszło do włamania na skrzynkę mailową. Sprawą zajmuje się policja. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Oświadczenie muzeum

Artykuł "Gazety Wyborczej" doczekał się odpowiedzi ostrołęckiej placówki.

- W związku z publikacją „Gazety Wyborczej” dotyczącej rzekomych prób ingerencji w prawidłowy przebieg procedury przetargowej na budowę ostatniego etapu wystawy stałej Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oświadczamy, że postępowanie przetargowe od początku przebiega zgodnie z najwyższymi standardami - pisze w oświadczeniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Sama treść maila, na który powołuje się „Gazeta Wyborcza”, dyskredytuje go jako źródło informacji. Rzekomy pracownik Muzeum miał napisać: „Ja będę w komisji to jak otworzymy koperty to dopilnuję wszystkiego jak się umówiliśmy”. Przypominamy, że żadne koperty z ofertami wykonawczymi do nas nie spływały, ponieważ procedury przetargowe dopuszczały jedynie złożenie ofert w formie elektronicznej.

- Pragniemy też dodać, że w ubiegłym tygodniu dyrektor Muzeum złożył zawiadomienie na policję w sprawie spreparowania maila rzekomo napisanego przez pracownika naszej instytucji. „Tajemniczy mail” traktujemy jako prowokację – niestety, podchwyconą przez niektórych. Smuci nas fakt, że idea budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce wciąż ma wielu przeciwników - wskazuje muzeum, dodając:

Tym mocniej jednak mobilizujemy nasze siły, by dzięki wsparciu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Pana Piotra Glińskiego oraz jego współpracowników dokończyć budowę Muzeum i oddać hołd polskim Bohaterom walczącym o prawdziwą wolność Ojczyzny.

REKLAMA
zdjecie 3934

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×