eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze: Spotkanie z podróżnikami w Klubie Oczko [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

29 listopada w Klubie Oczko odbyło się Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze, czyli coroczne spotkanie z podróżnikami. Podczas kilkudziesięciominutowych prezentacji przedstawiali oni swoje wspomnienia z wielkich wypraw, które odbyli w ostatnim roku.

Podczas tegorocznego Slajdowiska zaprezentowało się czworo podróżników: Adam Dobrzyński, Igor Sajda, Anna Koronka oraz zespół - Krzysztof Modzelewski, Piotr Nabiałek i Marcin Kądzielawa. Prezentacje multimedialne okraszone były świetnymi opowieściami i wspomnieniami samych podróżników.

Adam Dobrzyński z wykształcenia jest lekarzem stomatologiem. Czynny instruktor ostrołęckiego ZHP w stopniu harcmistrza. Jego największą pasją są góry - podczas spotkania opowiadał on o swojej wyprawie na Pik Lenina. Co prawda nie udało mu się zdobyć tego szczytu, ale zapowiada już, że wróci tam by ponownie próbować wspiąć się na wysokość 7134 m n.p.m.

Igor Sajda to 21-letni student Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Harcerz ostrołęckiego hufca ZHP. W czerwcu 2014 roku zdobył najwyższy szczyt Austrii - alpejski Grossglockner. Jak sam powiedział, na tym nie poprzestanie i zamierza zdobywać kolejne góry.

Anna Małgorzata Koronka to osoba znana w lokalnym środowisku. Była dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, obecnie nauczyciel matematyki w tej szkole to miłośniczka wędrówek po górach. Od wielu lat wyjeżdża wraz z grupą nauczycieli z Łomży. Zdobywała szczyty w Polsce, na Ukrainie a ostatnio także w Gruzji.

Krzysztof Modzelewski i Piotr Nabiałek z Ostrołęki oraz Marcin Kądzielawa z Tarnowa w dniach od 31 maja do 13 czerwca 2014 przebyli najdłuższy znakowany szlak turystyczny w Polsce - Główny Szlak Beskidzki. Za przejście tego szlaku w czasie krótszym niż 21 dni i weryfikacji książeczek Głównej Organizacji Turystycznej PTTK otrzymali Diamentowe Odznaki Głównego Szlaku Beskidzkiego.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×