2022-09-17T15:19:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęckie Spotkania Komiksowe. Alejki w parku już z tablicami patronów [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
1
25

Wydarzenie w ostrołęckim parku miejskim, podczas którego oficjalnie odsłonięto tablice z patronami alejek, zwieńczyło Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, które odbywały się po raz pierwszy. Miłośnicy komiksów mogli spotkać znakomitych rysowników.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał jej pomysłodawca Staszek Orłowski. Jak podkreślił, cały pomysł narodził się tuż po śmierci Henryka Chmielewskiego "Papcia Chmiela", kiedy to razem z Tomaszem Samslem wpadł na pomysł, by upamiętnić postać tego wybitnego rysownika. Myślano o muralu, ale ostatecznie stanęło na alejkach w parku miejskim i - jak się okazało - był to strzał w dziesiątkę.

Całą sytuację udało się przeprowadzić przez ostrołęcki samorząd, radni byli przychylni tej inicjatywie, prezydent miasta również i efekt końcowy widzieliśmy podczas Ostrołęckich Spotkań Komiksowych.

Zwieńczeniem spotkań było sobotnie spotkanie w parku miejskim, na które przybyli twórcy komiksów: Mariusz Moroz, Jacek Skrzydlewski, Ernesto Gonzales, Jakub Topor, Jan Mazur i Piotr Nowacki, a także potomkowie słynnych twórców komiksów. Na komiksowych stoiskach autorzy dokonywali wrysów do komiksów, odbyły się także warsztaty dla dzieci. Momentami do komiksowych namiotów ustawiała się spora kolejka, co świadczy o tym, że komiksy cieszą się w Ostrołęce niemałą popularnością. Padło hasło o "odkurzaniu komiksu".

- Komiks to taka twórczość, która trochę odeszła na bok, ale fajnie jak zaczynamy ją popularyzować. To taka twórczość, w której widzimy obrazek, krótki dialog, opis, a resztę musimy sobie wyobrazić. To sprawia, że rozwijamy naszą wyobraźnię - mówił dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Tadeusz Wiśniewski.

Po przemowach i podziękowaniach przyszedł czas na uroczyste otwarcie alejek w parku. Rozpoczęto od Skweru Polskiego Komiksu, a następnie odsłonięto alejki "Papcia Chmiela", Janusza Christy, Jerzego Wróblewskiego i Bogusława Polcha. Na razie to tylko 4 alejki z patronami, ale będzie ich więcej - w planach jest 10 patronów, a organizatorzy mają nadzieję, że kolejne alejki uda się uroczyście otworzyć w przyszłym roku, na drugiej edycji Ostrołęckich Spotkań Komiksowych.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×