Ostrołęka,

Ostrołęczanie na Night Power w Płocku [VIDEO, ZDJĘCIA]

zdjecie 9967

W sobotę 14 lipca w Płocku odbyła się II runda Grand Prix Night Power. Ostrołękę reprezentowali Łukasz Andrzejewski i Marcin Kalinowski w Fordzie Focusie RS.

Night Power to coraz popularniejsze w Polsce wyścigi na jednym z dwóch dystansów 1/4 lub 1/8 mili. W Płocku zawodnicy startowali na dystansie 1/8 mili czyli nieco ponad 200 metrów.

Zawody rozgrywane są w kilku kategoriach, m.in: Diesel, Mini, Street, Street Plus, Turbo SWD, Turbo RWD, Turbo AWD i Open. W sobotnim Grand Prix najlepszy czas uzyskał startujący w kategorii Street VW Golf II - 1/8 mili pokonał w 7 sekund.

Łukasz i Marcin - team z Ostrołęki w zawodach biorą udział od początku. W I rundzie w Olsztynie zajęli II miejsce. Ich auto to 250 konny Ford Focus RS. Startują w kategorii Turbo SWD. Sobotniego startu ostrołęczanie nie mogą zaliczyć do udanych. Padający deszcz zaprzepaścił szanse na dobry wynik. Ostatecznie z czasem 10:23 sekundy zajęli 10 miejsce. Jednak chłopcy nie załamują się i już teraz przygotowują się do sierpniowego startu w Łomży.

- Zmiany w samochodzie jakie wprowadziliśmy przed startem miały nam pomóc. Stało się jednak inaczej. Teraz wiemy już co zrobiliśmy źle i mamy nadzieję że z nowym bagażem doświadczeń następne wyścigi będą już znacznie lepsze - tak II rundę w Płocku podsumowuje Łukasz.

Następna runda Grand Prix Night Power odbędzie się w Łomży już 18 sierpnia.