eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęczanie w szeregach 5. MBOT. Niektórzy z wyróżnieniami i patentami podoficerskimi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. 5.MBOTfot. 5.MBOT
REKLAMA
zdjecie 1255
Wśród nowo zaprzysiężonych ochotników z 5. Mazowieckiej Brygady Terytorialnej znalazło się 10 mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Są świetnie przygotowani, czego dowiedli podczas egzaminów – jedna z ochotniczek poszczycić może się wyróżnieniem za osiągnięcie wysokich wyników podczas szkolenia.

Za nami kolejna przysięga żołnierzy - ochotników 5 Mazowieckiej Brygady obronny Terytorialnej. Wśród przysięgających było aż 10 reprezentantów Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, w tym wyróżniona za osiągnięcie wysokich wyników podczas szkolenia - szer. Wiktoria Florek.

Uroczystość związana z przysięgą wojskową była okazją również do wręczenia pierwszych w historii Brygady patentów podoficerskich. Wśród nowych kaprali Obrony Terytorialnej znaleźli się także kpr. Janusz Marzewski oraz Mariusz Kubeł, mieszkańcy Ostrołęki a tym samym żołnierze 52 blp z Komorowa.

REKLAMA
zdjecie 1255

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×