Ostrołęczanie zbyt leniwi, by sprzątać po swoich psach

Prawie 20 000 złotych kosztował zakup nowych koszy na odchody zwierząt. Wszystko po to, by w mieście było coraz czyściej. Ostrołęczanie nie zwracają jednak uwagi na nowe obiekty, postawione w mocno uczęszczanych miejscach. Pierwsza z napotkanych przez nas osób nie wiedziała, do czego służą nowe pojemniki.
- Myślałam, że to zwykłe kosze na śmieci - powiedziała spotkana w parku Magdalena. - Wątpię, że ktoś będzie ich używał, ludzie są zbyt leniwi - dodaje.
Po chwili słowa, które usłyszeliśmy, potwierdzają się. Tuż obok kosza załatwia swoje potrzeby jamnik. Jego właściciel nie zamierza nawet sprzątać, po chwili woła psa i chce wracać do domu. Na zadane przez naszego reportera pytanie:dlaczego nie sprząta po psie, odpowiada z uśmiechem.
- Panie... ja się w gównie nie będę bawił, a poza tym mi się nie chce - mówi kierując się w stronę bloków.
Jak się okazuje niedługo po tym incydencie, są w tym mieście także osoby, którym zależy na czystości. Starsza pani bardzo chętnie z nami rozmawia i opowiada, jak na co dzień wygląda sytuacja ze sprzątaniem po psach w parku.
- Wychodzę z moim pieskiem trzy razy dziennie, zawsze staram się po nim sprzątać, jednak jestem w dużej mniejszości. Ja mając ponad 60 lat mogę się schylić a wielu młodych nie ma na to siły? Jakoś trudno mi w to uwierzyć - mówi pani Janina.
Z nie sprzątającymi po swoich czworonogach właścicielami walczy także policja. Wiele osób zapomina, że takie zachowanie jest wykroczeniem i mogą zostać za to ukarani.
- Gdy policjant jest świadkiem takiego zdarzenia będzie interweniował - mówi Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce. - Rada gminy musi jednak wcześniej podjąć uchwałę, powstającą na mocy ustawy o utrzymaniu porządku w gminach, która umożliwi wystawianie mandatów. Interweniować może także straż miejska.
Ostrołęcka Rada Miejska podjęła taką uchwałę, dając funkcjonariuszom narzędzie do karania leniwych ostrołęczan.
Zobacz również
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
9 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
16 | 17 | ![]() |
![]() |
![]() |
21 | 22 |
23 | 24 | ![]() |
26 | 27 | ![]() |
![]() |
30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |