eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęczanin ratował ludzi w Turcji

REKLAMA
zdjecie 6237
zdjecie 6237
fot. Twitter/Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznejfot. Twitter/Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej
REKLAMA
zdjecie 6237
Posłuchaj
Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej i grupa HUSAR Poland ratowali ludzi po trzęsieniu ziemi w Turcji. Polacy okazali się bohaterami Besni, wyciągając spod gruzów 12 osób. Jednym z tych bohaterów jest ostrołęczanin Mateusz Żuber.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 i wstrząsy wtórne, które nawiedziły południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię 6 lutego, zniszczyły całe miasta, zamieniając je w ruiny. Dotychczasowa liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 37 tysięcy.

Grupa ratownicza HUSAR Poland wyleciała do Turcji w poniedziałek 6 lutego. Do Turcji wyruszył także Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej, w skład którego wchodzi Mateusz Żuber z Ostrołęki.



Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej został powołany m.in. do wsparcia innych państw w działaniach ratunkowych czy udzielania wsparcia humanitarnego. W Turcji ratownicy okazali się prawdziwymi bohaterami - Polacy uratowali 12 osób spod gruzów.



15 lutego zaplanowano powrót polskich ratowników do kraju.



W niedzielę źródła tureckie podały, że w krajowych szpitalach przebywa 80 tys. rannych, a ponad milion mieszkańców trafiło do tymczasowych miasteczek namiotowych i schronisk dla bezdomnych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×