eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Ostrołęczanka oszukana przy zakupach w sieci. Ktoś zaciągnął na jej dane kredyt

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Używane spodnie sprzedane na popularnym portalu z ogłoszeniami wpakowały 38-letnią ostrołęczankę w poważne kłopoty. Kobieta miała otrzymać na e-mail potwierdzenie przelewu za produkt, który sprzedała. Zamiast tego otrzymała wiadomość o zaciągniętym na jej dane kredycie opiewającym na kilka tysięcy złotych.

Ostrołęccy policjanci wielokrotnie przestrzegali, aby nie klikać w linki niewiadomego pochodzenia. O tym, jakie mogą tego konsekwencje przekonała się w miniony weekend mieszkanka Ostrołęki, który kliknęła w nadesłany jej link.

38 - latka mylnie sądziła, że poprzez link otrzyma potwierdzenie przelewu za wystawione przez nią na ogólnopolskim portalu z używaną odzieżą spodnie. Po kliknięciu w łącze ostrołęczanka została przekierowana na stronę łudząco podobną do witryny internetowej jej banku i wpisała dane do logowania.

Niestety zamiast potwierdzenia przelewu sprzedająca otrzymała wiadomość na pocztę mailową o złożonym w jej imieniu wniosku kredytowym opiewającym na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Po chwili otrzymała kolejnego maila który zawierał informację, że wniosek kredytowy został rozpatrzony pozytywnie i pieniądze zostaną przelane na wskazane przez jego wnioskodawcę konto.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostrołęczanka mając świadomość, że nie składała żadnego wniosku kredytowego zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami i szybko zablokowała swoje konto.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×