eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Ostrołęczanka porwana w Czadzie! Lekarka pracowała jako wolontariuszka

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. Google Mapsfot. Google Maps
REKLAMA

Porwana w Czadzie lekarka pochodzi z Ostrołęki. Tu - jak udało nam się ustalić - ukończyła szkołę podstawową. Nad odnalezieniem i uwolnieniem porwanej wolontariuszki pracują czadyjskie i francuskie służby, sprawę nadzoruje polskie MSZ.

Polka porwana została najprawdopodobniej dla okupu ze szpitala Saint-Michelle w mieście Dono Manga na południu Czadu (środkowa Afryka). Doszło do niego w miniony piątek, gdy młoda kobieta pracowała jako wolontariusza w miejscowym szpitalu. Jak wynika z prasowych doniesień dotyczących porwania, ataku miało dokonać trzech uzbrojonych mężczyzn. Wykorzystali sytuację, gdy żołnierze ochraniający placówkę wyszli na modlitwę.

Na chwilę obecną nie ma oficjalnych informacji o tym, jakie były motywy porywaczy, ani skąd pochodzą. Pod uwagę brany jest wątek okupu.

Jak udało nam się ustalić porwana lekarka związana jest z Ostrołęką. Jest absolwentką ostrołęckiej podstawówki.

Nad jej odnalezieniem i uwolnieniem pracują intensywnie czadyjskie i francuskie służby. Nadzór nad akcją poszukiwawczą prowadzi polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jak wynika z informacji MSZ, polskie służby dyplomatyczne i konsularne od początku są na miejscu i pozostają w stałym kontakcie z miejscowymi władzami oraz z rodziną porwanej.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×