zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
2021-04-26T10:28:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Ostrołęka: 23-latek prowokująco "kręcił bączki" na rondzie, gdy policja kontrolowała innych drifterów

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
17

Zabawę w ganianego z ostrołęcką policją urządził sobie w miniony weekend 23-letni kierowca mercedesa. Kręcił bączki na rondzie przy galerii handlowej, podczas gdy mundurowi kontrolowali innych drifterów. Na tę prowokację policja zareagowała zdecydowanie i zatrzymała niebezpiecznego pirata po szaleńczym pościgu ulicami miasta.

Całe zdarzenie miało miejsce w sobotę w nocy. Mundurowi "zaczaili" się na tzw drifterów urządzających sobie spotkania na parkingu przed galerią handlową przy ulicy F. Nila.

Podczas akcji policjanci skontrolowali 28 pojazdów, gdzie ujawnili 30 wykroczeń związanych najczęściej z nieprawidłowym stanem technicznym pojazdów, bądź też niezgodnymi z przepisami modyfikacjami pojazdów dotyczącymi np. zbyt mocno przyciemnionych szyb, nieprawidłowego oświetlenia, bądź zbyt głośnych układów wydechowych. Zatrzymanych zostało aż 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Prowokacja a po niej pościg ulicami miasta

Gdy mundurowi kontrolowali drifterów, w pobliżu parkingu z ogromną prędkością przemknął mercedes. Kierowca wpadł na jedno z rond i zaczął na nim kręcić bączki. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego, ten jednak zaczął uciekać.

W trakcie pościgu kierowca mercedesa popełnił szereg wykroczeń polegających między inny na wyprzedzaniu na linii ciągłej z dużą prędkością inne pojazdy, jechał pod prąd, a także przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle.

- informuje podkom. Żerański.

Po krótkim pościgu pirat drogowy został zatrzymany. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. W pojeździe oprócz niego znajdowała się również 22-letnia pasażerka oraz 30-letni pasażer. Amator szybkiej jazdy stracił już prawo jazdy a za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Policja zapowiada - nie będzie tolerancji dla takich zachowań!

Chcemy jasno podkreślić, że nie jesteśmy absolutnie przeciwni modyfikacjom pojazdów, natomiast muszą one być zrobione zgodnie z aktualnymi przepisami i w taki sposób, aby nie zagrażały one zarówno bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ani też nie zakłócały odpoczynku nocnego naszym mieszkańcom. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo na drodze tego rodzaju działania będą kontynuowane do skutku. Przypominamy także, że zgodnie z art. 178b kodeksu karnego niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat.

- informuje podkom. Żerański.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×