eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: 29-letnia kobieta usiłowała włamać się do lombardu

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W piątek w nocy, funkcjonariusze ostrołęckiej policji zatrzymali 29-letnią kobietę podejrzewaną o usiłowanie włamania do jednego z lombardów na terenie miasta. Sprawczyni wybiła jedną z szyb a widząc patrol policji zaczęła uciekać. Została zatrzymana po krótkim pościgu. Razem z nią wpadł też 34-latek podejrzewany o serię kradzieży i włamań.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 2:30 w nocy. Policjanci z wydziału patrolowego zatrzymali 29-letnią mieszkankę naszego miasta, która usiłowała dokonać włamania do lombardu znajdującego się na terenie Ostrołęki. Kobieta została zatrzymana w bezpośrednim pościgu i osadzona w policyjnym areszcie.

- Na miejscu zdarzenia policjanci przesłuchali świadka, wykonali także oględziny miejsca zdarzenia, podczas których ujawniono w lombardzie wybitą szybę. Właściciel oszacował straty na kwotę około 600 złotych. W wyniku podjętych czynności ustalono, że kobieta nie działała sama. Podczas usiłowania włamania do lombardu był z nią 34-letni ostrołęczanin. Mężczyzna dzień po zdarzeniu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie przez funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Podczas czynności ustalono, że usiłowanie włamania do lombardu to nie jedyne przestępstwo o jakie podejrzewany jest ostrołęczanin. Łącznie zostało mu przedstawionych osiem zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, których miał się dopuścić w okresie od grudnia ubiegłego roku do kwietnia bieżącego roku na łączną kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×