eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: „Czerwony i niebieski” oraz „Alfabet” w DKF [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4489
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 4489
Dwa filmy zaprezentowano podczas wczorajszego spotkania DKF. Widzowie mieli okazję zobaczyć „Czerwony i niebieski” oraz „Alfabet”. Po projekcji każdego z filmów odbyła się tradycyjnie już krótka dyskusja.

W ramach ostatniego Dyskusyjnego Klubu Filmowego zaprezentowano w poniedziałek, 26 stycznia film autorstwa Giuseppe Piccioni zatytułowany „Czerwony i niebieski”. Film opowiada o Giovannim Prezioso, nauczycielu na zastępstwie, pełnym wigoru i ambicji mierzącym się nie tylko z obojętnością klasy, ale i wypalonym zawodowo profesorem Fiorito.

Drugi z filmów zaprezentowanych w DKF-ie to wyreżyserowany przez Erwina Wagenhofera „Alfabet”. 98% dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie same wyniki. Wszystkiemu winna jest przesadnie ustandaryzowana edukacja, oparta na współzawodnictwie i wymiernych ocenach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia. Film pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15  16 dk17 dk18
dk19  20  21 dk22  23  24 dk25
dk26  27  28 dk29  30  31  1
×