Na linii Ostrołęka -Szczytno przywrócony zostanie ruch kolejowy. Od 4 lipca na wszystkich przejazdach kolejowych w mieście ponownie ustawione zostaną znaki STOP.
Po kilku miesiącach przerwy na czterech przejazdach kolejowych w Ostrołęce ponownie pojawią się pionowe i poziome znaki STOP. Decyzję taką, po konsultacji z właściwymi służbami, podjął nadzorca drogi na wniosek Polskich Linii Kolejowych S.A. Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach.
Na linii Ostrołęka Szczytno na odcinku Ostrołęka Grabowo wznowiony zostanie komercyjny ruch pociągów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że znajdująca się w Grabowie prywatna firma, właściciel bocznicy kolejowej, chce korzystać z połączenia pomiędzy stacją w Ostrołęce a swoim zakładem i wiodącymi do niego torami.
Znaki STOP już od 4 lipca wrócą na torowiska przy ulicach: Goworowska, Pomian, Wiejska i Stefana Żeromskiego. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.
Ostrołęka: „Stopy” wracają na przejazdy kolejowe. Reaktywacja linii Ostrołęka - Szczytno

Zobacz również

Pożary traw przy torach kolejowych

Kolejne dwa szynobusy dla Kolei Mazowieckich

Ostrołęka: Lokomotywa wypadła z torów zatrzymując się kilka metrów od ruchliwej ulicy

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

To nie był żart. Znaki STOP na dobre znikają z przejazdów kolejowych w Ostrołęce

Ostrołęka: Z przejazdów kolejowych znikną znaki STOP
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
28 | 29 | 30 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
16 | 17 | 18 |
19 | 20 | ![]() |
22 | ![]() |
![]() |
![]() |
26 | 27 | ![]() |
29 | 30 | ![]() |
1 |