eOstroleka.pl
Ostrołęka, HISTORIA

Ostrołęka archiwalna. Skwer przy Kopernika kiedyś i dziś [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1521
fot. eOstroleka.pl/Władysław Grzybowińskifot. eOstroleka.pl/Władysław Grzybowiński
REKLAMA
zdjecie 1521
Posłuchaj

Obecny skwer im. Lecha Kaczyńskiego w rejonie ulic Kopernika i Rejtana w latach 70-tych ubiegłego wieku wyglądał zupełnie inaczej. Zobaczcie archiwalne zdjęcia tego miejsca.

Skwer przy ulicy Kopernika w Ostrołęce został przebudowany około 15 lat temu. Wcześniej przez szereg lat obszar ten był niezagospodarowany. Decyzją ówczesnych władz miasta w centralnym punkcie skweru stanął pomnik przedstawiający orła i upamiętniający ofiary terroru komunistycznego. W 2008 roku w oficjalnym odsłonięciu pomnika udział wziął. ś. Lech Kaczyński piastujący w tym czasie funkcję prezydenta RP.

Po katastrofie w Smoleńsku w 2010 roku, w której zginęło 96 członków rządowej delegacji z parą prezydencką na czele, Rada Miasta w Ostrołęce podjęła uchwałę na podstawie, której skwer otrzymał imię. śp. Lecha Kaczyńskiego.

A tak wspomniany skwer i jego otoczenie wyglądały w latach 70-tych ubiegłego wieku. 

Archiwalne zdjęcia udostępnione naszej redakcji pochodzą z archiwum Władysława Grzybowińskiego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×