zdjecie 762
zdjecie 762
2018-12-13T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka bez długoletniego planowania terenów zielonych

REKLAMA
REKLAMA
2
0
21

Radny Ryszard Żukowski chciał dowiedzieć się, jaki jest miejski plan na nasadzenie drzew i krzewów w naszym mieście. Okazało się, że takiego planu nie ma, gdyż wymagałoby to wieloletnich planów inwestycyjnych. W miejscu kończących się inwestycji będą prowadzone nasadzenia zastępcze.

- W związku z wycięciem wielu drzew i krzewów zwracam się z prośbą o przedstawienie planu zadrzewienia i zakrzewienia wielu miejsc w naszym mieście - poprosił ostrołęcki radny Ryszard Żukowski.

W odpowiedzi mógł się dowiedzieć, że miasto nie posiada takowego planu.

- Tworzenie planu tzw. zadrzewienia dla wielu obszarów wiązałoby się z wieloletnimi założeniami inwestycyjnymi. Elementy zieleni podczas projektowania są sprawą indywidualną dla każdego zadania z osobna. Przyczyną usunięcia znacznej ilości drzew z terenów stanowiących własność miasta, były procesy inwestycyjne, które z różnych przyczyn nałożyły się w skali roku 2017 i 2018. Na część inwestycji, w których nastąpiła duża strata w istniejącym drzewostanie są zaprojektowane nasadzenia zastępcze (np. Al. Wojska Polskiego, ul. Witosa). Planowanie nasadzeń zastępczych wynika m.in. z przepisów ustawy o ochronie przyrody - brzmi fragment odpowiedzi.

Jak się okazuje, pracownicy ratusza mają świadomość tego, jakie znaczenie w mieście ma zieleń.

- Wykonanie nasadzeń zastępczych z reguły odbywa się na końcu prowadzonego procesu inwestycyjnego, gdyż stanowi jego ostatni element. Wiele inwestycji na terenie miasta Ostrołęki jest jeszcze na etapie rywalizacji. Znaczenie w wykonywaniu elementów związanych z zakładaniem nowej zieleni, ma także ich terminowość, wynikająca z czynników agrotechnicznych, uwarunkowań fizjologicznych i klimatycznych w danym okresie wegetacyjnym. Urząd Miasta Ostrołęki jest w pełni świadomy o znaczeniu terenów zieleni w mieście, które przyczyniają się do poprawy jakości życia i utrzymania bioróżnorodności - czytamy w piśmie zaadresowanym do radnego Żukowskiego.

Pismo podpisał prezydent Łukasz Kulik, choć widnieje na nim adnotacja, że odpowiedź sporządził Paweł Lik - inspektor ds. zieleni miejskiej Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×