2017-09-15T12:18:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Ciężarna kobieta zatrzymała pijanego w sztok kierowcę [WIDEO]

REKLAMA
fot. Czytelnikfot. Czytelnik
REKLAMA
1
0
3

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali wczoraj kompletnie pijanego mieszkańca Ostrołęki. Mężczyzna niemal staranował na rondzie ciężarną kobietę. Ta jednak przytomnie reagując uniknęła wypadku a o całym zdarzeniu zawiadomiła policję.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Jadąca obwodnicą 30-letnia mieszkanka Ostrołęki, zauważyła że auto poruszające się za nią z włączonymi światłami awaryjnymi auto wpadło na krawężnik. Chwilę później kierujący autem ze znaczną prędkością wjechał na rondo na skrzyżowaniu z ulicą Goworowską.

- Kilka minut przed godziną 16:00 do dyżurnego ostrołęckiej policji zadzwoniła kobieta i poinformowała o poruszającym się  fordzie, którego kierowca może być pod działaniem alkoholu. Zgłaszająca to 30 – letnia mieszkanka Ostrołęki w zaawansowanej ciąży. Według zgłoszenia mężczyzna miał jechać za nią obwodnicą z włączonymi światłami awaryjnymi.  W  lusterku zgłaszająca zauważyła, jak pojazd wjechał kołem na krawężnik, po czym wrócił na swój pas i zbliżał się do ronda z niebezpieczną prędkością. Kobieta w obawie, że uderzy w jej samochód zmieniła pas ruchu. Ten manewr okazał się dobrą decyzją, ponieważ ford zatrzymał się na środku ronda blokując dwa pasy ruchu. Ostrołęczanka podejrzewając, że kierujący fordem może znajdować się pod wpływem alkoholu o wszystkim powiadomiła policjantów. Pomimo zaistniałej sytuacji zdążyła ona zapisać numery rejestracyjne pojazdu. Mundurowi natychmiast udali się w poszukiwanie wskazanego pojazdu. W trakcie penetracji terenu dyżurny otrzymał kolejną informacje, że poszukiwany pojazd może znajdować się w rejonie jednego ze sklepów w Ostrołęce. Po niecałych dwóch minutach na miejscu byli już policjanci z wydziału patrolowego, którzy zastali siedzącego za kierownicą forda mężczyznę, którym okazał się niespełna 50 – letni ostrołęczanin. W pojeździe znajdowało się także kilka butelek wódki.  Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał prawie 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Zatrzymane mu zostało prawo jazdy – poinformował nas asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem  zagrożonym kara pozbawiania wolności do lat 2.REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×