2019-05-13T12:55:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka dla wszystkich, praca dla swoich. Posada dla partnerki wiceprezydenta

REKLAMA
REKLAMA
9
6
72

W Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym dochodziło ostatnio do niebywałych zdarzeń. Prezydent Łukasz Kulik poinformował opinię publiczną o zwolnieniach, a następnie włamaniu do siedziby spółki, usuwaniu plików i kradzieży dokumentów. Warto wspomnieć jeszcze jeden ciekawy fakt - pracę w OPK rozpoczęła właśnie... partnerka wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego. A jeszcze 2 maja prezydent Kulik pisał o obsadzaniu stanowisk przez poprzedników "według klucza rodzinnego lub partyjnego".

Wróćmy jednak na sam początek. Prezydent Łukasz Kulik poinformował 2 maja, że kilka dni wcześniej zostały rozwiązane umowy z trzema osobami, dotychczas pracującymi w Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym. W siedzibie spółki miało także dojść do skandalu w postaci włamania, kradzieży dokumentów i usuwania plików z komputerów. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

- Odebrałem telefon, że po otwarciu drzwi o 7 rano okazało się, że niezidentyfikowana bliżej osoba bądź osoby, w czasie gdy firma nie pracowała, weszły do biura (tak, weszły, bo nie było śladów włamania więc miały klucze bądź kody dostępu), usunęły część danych z komputerów zwolnionych pracowników (tylko z tych, z pozostałych nie). Poza tym ukradły z firmy dokumenty, które jeszcze we wtorek o 15 były na biurkach innych pracowników (nie wszystkie, a wybrane) i były danymi istotnymi dla funkcjonowania tej spółki, oraz sabotowały monitoring w celu ukrycia swojej tożsamości - pisał prezydent.

Tę sytuację wyjaśniają już odpowiednie służby - śledztwo prowadzi policja. Jeżeli uda się wykryć sprawców tego zdarzenia, na pewno będą im grozić surowe konsekwencje.

Ale to nie koniec...

- Mam świadomość, że część z etatów w podległych mi jednostkach była obsadzana według klucza rodzinnego lub partyjnego - napisał prezydent Łukasz Kulik. I niestety, jak się okazuje, pod tym względem nic się nie zmieniło.

W spółce Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne zatrudniona została ostatnio... Ewelina Kalinowska, życiowa partnerka wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego i kandydatka do rady miasta Ostrołęki dla Wszystkich (komitetu prezydenta Łukasza Kulika) w ostatnich wyborach samorządowych. To dla niej niewątpliwy awans, lecz jej zatrudnienie może budzić podejrzenia o nepotyzm w obsadzaniu stanowisk. Nie da się bowiem ukryć, że jest związana z wiceprezydentem Kleczkowskim. Regularnie występuje z nim w transmisjach, jakie polityk zamieszcza na swojej stronie na Facebooku. Pojawiała się też na miejskich wydarzeniach, zdarzało jej się nawet aktywnie w nich uczestniczyć - na przykład wręczając medale czy nagrody, choć nie pełniła żadnej funkcji reprezentacyjnej w ratuszu. Na tę sytuację nasi internauci wielokrotnie zwracali uwagę.

Fakt zatrudnienia Kalinowskiej w miejskiej spółce potwierdziliśmy u źródła - w OPK. Pracę otrzymała bez żadnej rekrutacji na to stanowisko.

- W kwietniu  i maju 2019 roku wypowiedziano umowę tylko jednemu pracownikowi i wiązało się to ze stwierdzonym  przez Zarząd ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych. Spółka zatrudniała w maju 2019 roku 10 osób na stanowiskach administracyjnych i  27 na stanowiskach robotniczych.  Rekrutacja ze względu na obowiązujące przepisy nie dotyczy pracowników na takich stanowiskach. Spółka w swoim zakresie znalazła potrzebnych pracowników. Co do osoby wskazanej w Państwa zapytaniu to odpowiadamy, że zajmuje stanowisko administracyjne, jednakże ze względu na obowiązuje przepisy o ochronie danych osobowych,  innych danych pracownika nie możemy Państwu przekazać - poinformował nas Jacek Merks, prezes spółki Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Fakt, o którym piszemy, może być kolejnym wizerunkowym kłopotem dla wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego. Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej podejrzewa go o popełnienie czterech przestępstw zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym, za które grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×