2015-07-14T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Domagali się promocji referendum o JOW-ach [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Protest odbył się na Starym Mieście pod siedzibą jednej z lokalnych redakcji, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

„Domagamy się by, media ogólnopolskie zachęcały obywateli do udziału w wyznaczonym na 6 września referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych” - mówił podczas dzisiejszego happeningu Jerzy Nowakowski z Komitetu Referendalnego Kukiz Ostrołęka.

Podobne happeningi odbyły się dziś o tej samej porze niemal w każdym większym mieście na terenie całego kraju. Lokalni działacze wspierający Ruch JOW chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na lekceważące ich zdaniem podejście mediów mainstreamowych do kwestii promocji udział w zaplanowanym na 6 września referendum o jednomandatowych okręgach wyborczych.

Happening odbył się na „Starym Mieście” pod siedzibą jednej z lokalnych redakcji. Wziął w nim także udział Paweł Jakowicki z KWW Akcja Konstruktywna Pawła Kukiza, który do Ostrołęki przyjechał specjalnym „infobusem”. Organizatorzy protestu rozdawali ulotki, zachęcając jednocześnie przechodniów do zapoznania się z informacjami o idei JOW.

- Od redakcji radiowych i telewizyjnych oraz czasopism domagamy się promocji frekwencji w referendum wyznaczonym na 6 września 2015 roku. Chcemy nieskrępowanej kampanii informacyjnej o JOW-ach i debaty ekspertów na antenach TVP 1, TVP2, Polsat i TVN w porze najlepszej oglądalności. Żądamy od mediów rzetelnej informacji i zachęcania społeczeństwa do masowego pójścia do urn referendalnych, takk jak czynimy to od wyborów do parlamentu europejskiego podczas happeningów organizowanych w Ostrołęce przez członków miejscowego stowarzyszenia Niepokonani 2012, wspólnie z przedstawicielami ruchu obywatelskiego Obywatele Decydują, skupionym w ruchu obywatelskim Kuźnica Ostrołęcka, edukując społeczeństwo w przedmiocie przywracania właściwej postawy obywatelskiej zarówno co do konstytucyjnego prawa do udziału w referendum, wybierania prezydenta RP, posłów, senatorów i przedstawicieli organów samorządu terytorialnego wynikającego z zapisów w Konstytucji – mówił podczas happeningu Jerzy Nowakowski.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo i foto z happeningu.

Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń