eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dwukomorowe śmieciarki sposobem na odbiór rożnych frakcji odpadów

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. OTBSfot. OTBS
REKLAMA
zdjecie 8733

Nowoczesne, dwukomorowe śmieciarki odbierające odpady komunalne z gospodarstw domowych czy przyblokowych śmietników – to rozwiązanie wprowadzone przez OTBS, które pozwala na odbiór różnych frakcji odpadów oraz niesie za sobą korzyści ekonomiczne i ekologiczne

Pojazdy dwukomorowe odbierające na co dzień śmieci od mieszkańców Ostrołęki pozwalają na jednoczesny odbiór dwóch różnych rodzajów odpadów. Zabudowa takiej śmieciarki jest podzielona na dwie niezależne części, a każda z nich posiada swój uchwyt do podnoszenia pojemników, zasyp oraz osobne urządzenia prasujące. Ważne, że każda z tych komór jest ważona i opróżniana osobno, tak więc odpady nie mieszają się na żadnym z etapów odbioru i transportu.

Różne frakcje odpadów mogą mieć różną objętość, komory są w proporcji 70% do 30% całkowitej przestrzeni ładunkowej. Kursujące po Ostrołęce śmieciarki dwukomorowe realizują dwa rodzaje transportów: podczas jednego kursu odbierają jednocześnie zmieszane odpady i odpady biodegradowalne lub odpady selektywne: papier i plastik.

„Jednakże, jeżeli pracownicy firmy odbierającej odpady podczas odbioru stwierdzą, że w pojemniku w którym według koloru jak i oznakowania, powinien znajdować się inny rodzaj odpadów, występuje bardzo duże zabrudzenie innymi frakcjami odpadów (szczególnie odpadami zmieszanymi), wówczas wyjątkowo odebranie takich odpadów jako odpady zmieszane.” - wyjaśnia OTBS, firma odpowiedzialna za nadzór nad gospodarką odpadami komunalnymi w Ostrołęce.

Dodatkowo Wydział Gospodarki Odpadami Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o. przeprowadza kontrole firmy odbierającej odpady komunalne sprawdzające prawidłowość realizowanej usługi zgodnie z zawartymi umowami na odbiór odpadów komunalnych, odbiór i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych oraz spełnianie wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×