eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dzielnicowy Roku 2016 wybrany [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Oficjalnie rozstrzygnięto plebiscyt na Dzielnicowego Roku 2016 organizowany przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Tytuł ten już po raz kolejny powędrował do policjanta z Goworowa.

Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2016”. W uroczystości udział wzięli: zastępca komendanta miejskiego w Ostrołęce podkom. Andrzej Dziadak, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, wójt gminy Lelis Stefan Prusik, wójt gminy Czarnia Stanisław Pyśk, sekretarz gminy Goworowo Antoni Mulawka, a także kadra kierownicza ostrołęckiej komendy.

Głosowanie odbywało się poprzez anonimowe ankiety i trwało od 14 grudnia 2016 roku. Komisyjne liczenie głosów miało miejsce 10 stycznia bieżącego roku z udziałem, m.in. przedstawiciela Starostwa Powiatowego Grzegorza Mierzejewskiego. W plebiscycie udział wzięło łącznie 30 funkcjonariuszy zarówno z terenu Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego.

Po raz kolejny zwycięzcą konkursu okazał się st. asp. Sławomir Subczyński uzyskując 1281 głosów. Przypomnijmy, że był on trzykrotnie zwycięzcą poprzednich edycji konkursów.  Służbę w policji  pełni  od 17 lat, a  od 7 lat jako dzielnicowy posterunku policji w Goworowie.

Na II miejscu uplasował się asp. szt. Jarosław Rybak, który jest dzielnicowym na terenie gm. Lelis. Zna bardzo dobrze problemy z jakimi stykają się mieszkańcy, ponieważ służbę dzielnicowego na terenie tej gminy pełni od blisko 16 lat.

III miejsce przypadło w tym roku mł. asp. Tomaszowi Jedrzejczykowi z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Dzielnicowym jest od czterech lat, jego rejon służbowy to cała gm. Czarnia i części gminy Myszyniec, w policji służy od 9 lat.

W składanych anonimowych ankietach mieszkańcy podkreślali wśród dzielnicowych duży profesjonalizm, a także życzliwość oraz komunikatywność. Często również pojawiały się informacje, że policjanci dzielnicowi nawet poza godzinami służby byli zawsze otwarci na problemy mieszkańców Codzienną pracę i społeczne zaufanie docenili także zaproszeni na uroczystość przedstawiciele naszego samorządu. Nagrody z ich rąk odebrali zwycięzcy konkursu, komendant miejski policji w Ostrołęce wręczył wyróżnionym rozkazy personalne oraz zwycięską statuetkę. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×