zdjecie 5148
zdjecie 5148
zdjecie 5148
2017-09-28T12:44:18+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka jak Barcelona

REKLAMA
Adam Kurpiewski (fot. eOstroleka.pl)Adam Kurpiewski (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
16
1
8

Zagospodarowanie przestrzenne Ostrołęki stało się ważnym tematem dyskusji radnych podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Adam Kurpiewski zaproponował powołanie architekta miejskiego, jako przykład stawiając... Barcelonę. - Przeszlibyśmy do historii jako Ci, którzy zrobili porządek - mówił. Co na to radni?

Dyskusja radnych zeszła m.in. na temat skwerów i parków. Mówiono o osobach spożywających alkohol w rejonach takich skwerów, o potrzebie zagospodarowania takich miejsc dla mieszkańców. Padł nawet przykład słynnego hiszpańskiego miasta i architekta Antoniego Gaudiego, żyjącego w latach 1852-1926. - Zobaczmy jak wygląda choćby Barcelona projektowana przez Gaudiego. Nie mówię, że Ostrołęka powinna być Barceloną, ale moglibyśmy powołać jakiegoś architekta miejskiego, który uporządkowałby to miasto, myślę, że wtedy przeszlibyśmy do historii jako Ci, którzy zrobili porządek. Przedstawiciele PiSu, jesteście tak liberalni, że ciężko w to uwierzyć - mówił Adam Kurpiewski, radny Platformy Obywatelskiej.

Na apel radnego Kurpiewskiego szybko zareagował Jerzy Grabowski. Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki podkreślił, że wcale nie trzeba podróżować by dowiedzieć się więcej o planach na rozwój miejskiej infrastruktury. - Nie trzeba jechać do Barcelony, wystarczy przyjść na komisję infrastruktury, tam wszystkiego się można dowiedzieć. Proszę też nie sprowadzać rozmowy na tematy nie związane z sesją, kiedyś wspomniałem o totalnej opozycji i źle się to skończyło, więc nie schodźmy na tematy nie dotyczące obrad - powiedział, odnosząc się do "szpileczki" o liberalizmie.

Prezydent Janusz Kotowski również zabrał głos w tej sprawie. Podkreślił on, że miasto stara się pozyskać środki na inwestycje, ale na razie nie dotyczą one skwerów i parków. - Gaudi nigdy w przetargach nie startował, uważał się za artystę i uważał że byłoby to poniżające jakby miał startować. Moglibyśmy budować parki, ale skąd wziąć grosza żeby wykupywać od prywatnych właścicieli kolejne tereny i urządzać parki wobec potrzeb, które są na bieżąco realizowane? Staramy się budować to co daje szansę na pozyskanie środków zewnętrznych. Na urządzenie skwerków i parków miejskich na razie nie mamy projektów.

Sesja Rady Miasta Ostrołęki odbyła się 28 września br. Zachęcamy Państwa do dyskusji w komentarzach: czy nasze miasto powinno mieć więcej terenów zielonych? Jak oceniacie Państwo pomysł zatrudnienia architekta miejskiego, który odmieniłby oblicze miasta?

REKLAMA
zdjecie 5148

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×